play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Promo zona Hrvatskog rukometnog saveza na varaždinskom Adventu

 

Službena promocija Svjetskog rukometnog prvenstva koje će biti održano u Hrvatskoj, Danskoj i Norveškoj početkom 2025. godine započela je u petak u Varaždinu otvorenjem adventske kućice Hrvatskog rukometnog saveza.

Tik uz Gradsku vijećnicu nalazi se promotivni štand koji će biti središnje mjesto za informacije o prvenstvu, kupnji ulaznica i zabavnih aktivnosti posebno prilagođenih najmlađima.

Direktor Svjetskog prvenstva Silvijo Njirić naglasio je kako pripreme za ovaj veliki događaj napreduju prema planu, a Hrvatska je prihvatila organizaciju više od 60 posto utakmica ovog prvenstva stoga će biti ključna točka cijelog natjecanja. Varaždin će biti domaćin i prvog i drugog kruga natjecanja, a igrat će se i u Zagrebu i Poreču. „To je i određeni znak priznanja Svjetske rukometne federacije, ali i naših partnera Danske i Norveške u naše organizacijske sposobnosti. Posebno nam je drago da će se u Varaždinu koji je naš višegodišnji partner igrati ne samo susreti prvog, već i drugog kruga“ – izjavio je Njirić.

Ispred Grada Varaždina podršku je dao Dražen Cesar, voditelj Odsjeka za sport i rekreaciju i podsjetio na dugu povezanost Varaždina s rukometom. „Varaždin nije samo dobio čast da bude dio Svjetskog prvenstva, već i da prvi otvori adventsku kućicu posvećenu tom natjecanju što i ne čudi jer je upravo u Varaždinu odigrana prva rukometna utakmica 29. svibnja 1930. godine pa samim time i normalno da priča krene u Varaždinu. Iza nas je organizacija sedam velikih rukometnih europskih i svjetskih događanja te smo se pozicionirali na kartu ne europskih već svjetskih organizacijskih događanja.

Varaždin će biti grad rukometa od 15. – 26. 1. 2025. godine, gdje će otvoriti vrata svim posjetiteljima, a za već standardne navijače Sjeverne Makedonije i Mađarske u prvom krugu te Francuze, Austrijance koji će se priključiti u drugom krugu, otvorit će vrata navijačke Fan zone u ugostiteljskim objektima. Tih 11 dana Varaždin će živjeti rukomet 24 sata.” – rekao je Dražen Cesar.

Direktor varaždinskog Organizacijskog odbora Nino Lilić podsjetio je na dosadašnje uspjehe velikih rukometnih događaja, poput Svjetskog prvenstva 2009. te europskih prvenstva 2014. i 2018. godine.

„Varaždin ima odličnu uigranu ekipu koja može i zna obaviti tako zahtjevan posao kao što je organizacija jednog tako velikog natjecanja i s nestrpljenjem odbrojavamo dane do početka.“ – rekao je Lilić.

Adventska kućica Hrvatskog rukometnog saveza je mjesto na kojem se svi posjetitelji mogu informirati o detaljima vezanim za nadolazeće prvenstvo i svi su pozvani da posjete ovo rukometno okupljalište na Adventu u Varaždinu.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Božićnice za djecu s najtežim stupnjem invaliditeta i poremećajem iz spektra autizma u Novom Marofu

    Grad Novi Marof nastavlja s provođenjem socijalnih mjera usmjerenih prema najranjivijim skupinama građana, a u sklopu blagdanskih aktivnosti i ove je godine dodijelio jednokratne novčane naknade, božićnice, djeci korisnicima inkluzivnog dodatka četvrtog stupnja težine invaliditeta te djeci korisnicima inkluzivnog dodatka s poremećajem iz autističnog spektra. Ove godine dodijeljeno je ukupno 29 božićnica, svaka u iznosu od 100 eura po korisniku. Podjela božićnica održana je u maloj dvorani Kulturnog centra Ivan […]

    today16/12/2025 372

    0%