play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Pelamo se? – Besplatan prijevoz za starije od 65 godina

Gradsko društvo Crvenog križa Varaždin u sklopu programa „Pelamo se? 3“ provodi uslugu besplatnog prijevoza za osobe starije od 65 godina na području Varaždina i varaždinskog prstena uključujući i područje općine Cestica.

Zainteresirane starije osobe mogu se javiti i rezervirati slobodan termin radnim danom od 8 – 15 h na broj telefona: 099/370 1570.

Usluga prijevoza u sklopu ovog programa je socijalna usluga namijenjena isključivo starijim osobama u potrebi koje si same ne mogu priuštiti ili organizirati prijevoz na njima važna mjesta kao na primjer odlazak liječniku, na terapiju, u crkvu, u posjet rodbini i slično. Usluga ne podrazumijeva pratnju korisnika, ona se može organizirati ukoliko korisnik za nju ima realnu potrebu (teže se kreće i sl.) te ukoliko je korisnik nikako ne može sam organizirati. Korisnik je obavezan pratnju unaprijed dogovoriti prilikom rezervacije termina.

Program „Pelamo se? 3“ usmjeren je na unapređenje kvalitete života starijih osoba, a glavna aktivnost programa je pružanje usluge prijevoza za osobe starije od 65 godina (kojima te usluge nisu dostupne ili su im teško dostupne) na području Varaždina i varaždinskog prstena. Opći cilj projekta je povećanje socijalne uključenosti i kvalitete života starijih osoba Varaždina i varaždinskog prstena.

Ukupna vrijednost programa – većinski ga financira Ministarstvo rada, mirovinskoga sustava, obitelji i socijalne politike, s 30.360,00 €, a ostatak iz vlastitih sredstava sufinancira GDCK Varaždin.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Novi Marof domaćin radnog sastanka gradonačelnika i načelnika: Naglasak na stanovanju, demografiji i investicijama

    Gradonačelnici i načelnici s područja Varaždinske županije okupili su se u četvrtak u Kulturnom centru Ivan Rabuzin u Novom Marofu na još jednom radnom sastanku koji je organizirao župan Anđelko Stričak. Župan je na početku zahvalio svim općinama i gradovima koji sudjeluju u financiranju zaklada Vita i Sveti Mihael te pozvao gradonačelnike i načelnike da se uključe u program Općina ili Grad – prijatelj djece. Naglasio je kako smatra da […]

    today13/02/2026 184

    0%