play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Održan Savjet za sigurnost prometa Varaždinske županije

Unatoč brojim apelima, savjetima i preventivnim aktivnostima, u Varaždinskoj županiji i dalje se događaju teške prometne nesreće. U prošloj godini u prometu je smrtno stradalo 11 osoba, dok od početka ove godine život izgubile tri osobe, izvijestio je predsjednik Savjeta za sigurnost prometa na cestama Varaždinske županije Zvonimir Sabati.

Na sjednici su članovi usvojili Plan rada Savjeta za razdoblje do kraja 2022. godine, kojim se previđa pokretanje novih projekata. „Uloga Savjeta je još se više angažirati kako bi se povećala sigurnost svih sudionika u prometu, pri čemu su ciljna skupina učenici i starije osobe, ali i biciklisti koji sve češće stradavaju na prometnicama. Ove godine pokrećemo izradu sveobuhvatne baze podataka za Varaždinsku županiju o broju, lokacijama i uređenosti pješačkih i biciklističkih staza. Nije tajna da svi pješački prijelazi nisu osvijetljeni ili su loše osvijetljeni, a za biciklističke staze cilj je iznaći sustavno rješenje za njihovo označavanje i navođenje, horizontalnim i vertikalnim oznakama. Time želimo postaviti standarde kakve imaju visokorazvijene zemlje Europske unije” – rekao je Sabati.

Dodao je da će se pokušati postići dogovor s komunalnim redarima iz svih općina i gradova o pojačanim kontrolama parkiranja u blizini pješačkih prijelaza. „Nastavit će provoditi dodatne edukacije učenika, prvenstveno osnovnih škola, kojima ćemo dijeliti i edukativne materijale. U planu je da se tijekom ljeta osiguraju reflektirajuće oznake za osnovnoškolce kako bi ih djeca od rujna počela koristiti” – rekao je predsjednik Savjeta, koji je zahvalio županu Stričaku na velikom interesu i spremnosti na suradnju.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Završili građevinsko-obrtnički radovi u podrumu Županijske palače u sklopu EU projekta AT@AT.CB

    - S veseljem vas možemo izvijestiti da su završili građevinsko-obrtnički, elektrotehnički i strojarski radovi u podrumu Županijske palače. Prošli tjedan, nakon uspješno obavljenog tehničkog pregleda, ishodili smo uporabnu dozvolu. Na površini od gotovo 400 kvadrata prostirat će se Centar za posjetitelje. U tijeku je uspostava modernih tehnologija, uz pomoć kojih ćemo u Centru na atraktivan i drugačiji način prezentirati kulturnu i povijesnu baštinu manje poznatih ruralnih dijelova naše županije - […]

    today05/05/2023 336

    0%