play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Odana počast poginulim i preminulim antifašistima

Polaganjem vijenaca i paljenjem svijeća kod spomen kosturnice na Gradskom groblju u Varaždinu obilježen je Dan antifašističke borbe, a počast svim poginulim i preminulim antifašistima je u pratnji Husarske garde, a u ime varaždinske županije odala zamjenica župana Silvija Zagorec.

Uz zamjenicu župana počast su odali i članovi Zajednice udruga antifašističkih boraca i antifašista Varaždinske županije na čelu s Milivojem Dretarom, predsjednica Gradskog vijeća Grada Varaždina Zdravka Grđan i zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina Miroslav Marković, kao i Krešo Bosak, predstavnik PU varaždinske.


Pozvavši sve prisutne na minutu šutnje, zamjenica župana je naglasila kako danas odajemo počast poginulim i preminulim sudionicima antifašističke borbe koji su hrabro braneći našu zemlju od fašističkog okupatora, branili pravo na slobodu, jednakost, toleranciju i miran suživot svih ljudi bez obzira na vjeru, rasu i spol. „Oni su se suprotstavili zločinačkoj ideologiji i na tome smo im zahvalni. Antifašističke vrijednosti su ukorijenjene u temelje našeg društva i na nama je da ih čuvamo i njegujemo” – rekla je zamjenica župana Silvija Zagorec.


Inače, Dan antifašističke borbe je državni blagdan u Republici Hrvatskoj koji se slavi 22. lipnja svake godine od stjecanja hrvatske neovisnosti. Obilježava se u znak sjećanja na 22. lipnja 1941. kada je u šumi Brezovica kod Siska osnovan Prvi sisački partizanski odred, ujedno i prva antifašistička postrojba u tadašnjoj okupiranoj Europi.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Varaždinski župan Anđelko Stričak, toplička gradonačelnica Dragica Ratković i ravnatelj ŽUC-a Tomislav Osonjački obišli sanirano klizište u Martinkovcu

      Župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, gradonačelnica Varaždinskih Toplica Dragica Ratković i ravnatelj Županijske uprave za ceste Tomislav Osonjački u četvrtak su obišli sanirano klizište u naselju Martinkovec, jedno od pet klizišta na kojima se lani intenzivno radilo.   Gradonačelnica Dragica Ratković nije krila zadovoljstvo završetkom još jednog velikog komunalnog projekta.   - Sa ŽUC-om imamo itekako dobru suradnju, što potvrđuje i podatak o čak osam realiziranih komunalnih projekata u […]

    today12/01/2024 447

    0%