play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Atrij Županijske palače otvorio vrata špancirerima

Atrij Županijske palače na Franjevačkom trgu u Varaždinu otvorio je svoja vrata špancirerima. Jedno od najljepših dvorišta u gradu je tijekom festivala uličnih šetača Špancirfesta pretvoreno u „zelenu oazu“, mjesto na koje posjetitelji mogu doći, sjesti i odmoriti se te pritom osjetiti spokoj i ljepotu prirode.


„Svaki kutak atrija daje drugačiji doživljaj, pri čemu je središnji dio posvećen aktivnostima na Dravi, a ovdje je svoje mjesto našlo „bakino dvorište“ s igralištem za djecu. Postavljen je i svojevrsni turistički info-punkt, mjesto na kojem posjetitelje čekaju različiti turistički prospekti, a uz to su predstavljeni i autohtoni proizvodi iz Varaždinske županije. Time smo stvorili kulisu za „varaždinsku razglednicu“, za fotografiranje i stvaranje posebnih uspomena” – rekla je zamjenica župana Silvija Zagorec.
Od četvrtka do nedjelje, od 26. do 29. kolovoza, u atriju će se održavati „Oblizeki Varaždinske županije“. Nagrađivani kuhari hotela Minerva će tradicionalna jela pripremati na moderan način, a svakog dana posjetitelje čeka novi meni, kao i Decanter vina varaždinskog kraja.


Pročelnik Upravnog odjela za gospodarstvo i europske poslove Mladen Jakopović najavio je pak da će od 23. do 25. kolovoza na drugoj lokaciji, na prostoru Staroga grada biti podignut balon Varaždinske županije. „Posjetitelji će uživo moći vidjeti balon koji je poseban po tome što njegovu kupolu krasi reprodukcija slike „Svečanost cvijeća“, jednog od najljepših djela velikana naive Ivana Rabuzina. Moram napomenuti da u slučaju lošeg vremena balon neće biti moguće podignuti” – rekao je Jakopović.
Dvorište Županijske palače u petak je obišao i župan Anđelko Stričak.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    Zbirka Malogorski dobila svoj dom

    U prostoru bivše Gradske knjižnice i čitaonice  gradonačelnik dr.sc. Ivan Čehok i varaždinski kolekcionar Vladimir Malogorski potpisali aneks ugovora kojim se vrijedna zbirka Malogorski koju je kolekcionar 2003. godine poklonio Gradu Varaždinu smješta u taj izložbeni prostor. „Davnih dana smo gospodin Malogorski, preminuli gospodin Rabuzin, naš poznati slikar, i ja razgovarali o lokaciji galerije, oni su htjeli da to bude sinagoga. Nakon što je gospodin Rabuzin preminuo htjeli smo taj […]

    today14/05/2021 349

    0%