play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Varaždinskoj VI. Osnovnoj školi platinasti eko status

Varaždinska VI. Osnovna škola proslavila je prigodnom svečanošću  u četvrtak, 12. rujna 20. obljetnicu provedbe međunarodnog programa aktivne i uspješne eko-škole te stjecanje platinastog statusa.

Uz učenike, nastavnike i roditelje, svečanosti je nazočio i gradonačelnik Grada Varaždina Neven Bosilj koji je čestitao na ovom velikom uspjehu ravnatelju Mariju Stančiću, učenicima i nastavnicima te svima koji su za njega zaslužni.

Podsjetio je na podatak da je škola već 2002. godine bila uključena u projekt Eko škola.
Iz godine u godinu sve se više radilo na ekološkim projektima pa je škola 2010. dobila brončani, 2012. srebrni, a dvije godine kasnije i zlatni status. Dijamantnim statusom iz 2018. godine potvrđeno je ekološko usmjerenje škole, a kruna svega je ovogodišnji platinasti status. Platinasti je najviši status koji neka eko-škola može dobiti i ja vam zaista čestitam od srca – rekao je gradonačelnik i podsjetio zašto Varaždin spada u red najekološkijih gradova u Hrvatskoj:
Varaždin je uvijek u užem izboru za nagradu EKO City, a nadamo se da ćemo je ove godine i osvojiti zahvaljujući ovakvim školama i brojnim eko inicijativama. U proljeće počinjemo sa sadnjom tisuću stabala u projektu „Varaždin pod krošnjama“, s radom počinje i prva sortirnica reciklabilnog otpada – naglasio je gradonačelnik podatak da Varaždin premašuje stopu od 50 posto reciklabilnog otpada potaknuvši djecu da i sami što više razvrstavaju otpad. Najavio je i postavljanje solarnih panela na VI. Osnovnu školu.

Uslijedila je zanimljiva i vesela školska priredba sa zabavnim ali i edukativnim eko-sadržajima. Na kraju svečanosti podignuta je i zastava Eko škole koja od danas ima platinasti status.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Klara Mikac nova predsjednica varaždinskog Dječjeg Gradskog vijeća

    Dječje gradsko vijeće Grada Varaždina u ponedjeljak, 24. studenoga 2025., održalo je redovitu, izbornu i izvještajnu sjednicu u Gradskoj vijećnici. Na sjednici je dosadašnja predsjednica DGV-a Bella Sedlar otvorila rad te uz predsjednika Gradskog vijeća Lovru Lukavečkog uputila pozdrave nazočnima. „Varaždin obilježava 20 godina titule Grada prijatelja djece, kojom se među prvima u Hrvatskoj istaknuo kao primjer drugima. Ponosni smo na rad ovog saziva Dječjeg gradskog vijeća i odličnu suradnju […]

    today25/11/2025 166

    0%