play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Varaždinskim umirovljenicima stižu božićnice

Za sve umirovljenike s područja Grada Varaždina čija ukupna mirovinska primanja (inozemna mirovina i hrvatska mirovina) ne premašuju limit od ukupno 600,00 EUR za mjesec rujan 2025. godine, danas kreće isplata „božićnica“.

Poštari će dostaviti „božićnice“ na adrese korisnika koje se nalaze na odrescima od mirovina. Previđa se da će podjela trajati 4 tjedna, a vršit će se radnim danom i subotom.

Reklamacije će se podnositi nakon isplate „božićnica“, o čemu ćemo naknadno obavijestiti građane.

 Umirovljenicima čija ukupna mirovinska primanja za mjesec rujan 2025. godine (inozemna mirovina i hrvatska mirovina) iznose do 600,00 EUR, korisnicima nacionalne mirovine, korisnicima inkluzivnog dodatka prve, druge i treće razine inkluzivnog dodatka prema popisu Hrvatskog zavoda za socijalni rad, Područnog ureda Varaždin i osobe koje imaju status nezaposlene osobe s invaliditetom u evidenciji Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, Regionalnog ureda Varaždin, a imaju prebivalište na području grada Varaždina, odobrava se isplata novčane pomoći „božićnica“ u iznosu kako slijedi:

umirovljenici koji imaju mirovinu (isplata u rujnu 2025. godine) do 350,00 EUR mirovine i korisnici nacionalne mirovine isplatit će se 75,00 EUR „božićnice“ – ukupno 590 korisnika

umirovljenici koji imaju mirovinu (isplata u rujnu 2025. godine) od 350,01 do 600,00 EUR mirovine isplatit će se 60,00 EUR „božićnice“ – ukupno 3823 korisnika

korisnicima inkluzivnog dodatka prve, druge i treće razine i osobe koje imaju status nezaposlene osobe s invaliditetom u evidenciji Regionalnog ureda zavoda za zapošljavanje Varaždin isplatit će se 75,00 EUR „božićnice“ – ukupno 1549 korisnika.

U gradskom proračunu osigurana su sredstva u ukupnom iznosu od 389.805,00 EUR.

Svi navedeni korisnici imaju pravo na isplatu novčane pomoći „božićnica“ samo po jednoj osnovi. „Božićnicu“ će dobiti i korisnici zajamčene minimalne naknade s prebivalištem na području Grada Varaždina koji su imali isplatu zajamčene minimalne naknade u rujnu 2025. godine. Za 217 korisnika zajamčene minimalne naknade isplatit će se po 75,00 EUR, a o načinu isplate bit će obaviješteni iz Upravnog odjela za društvene djelatnosti Grada Varaždina.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Svečano obilježena 70. obljetnica DVD-a Strmec, Jenkač: „Kroz svojih sedam desetljeća pokazuju što znači biti oslonac zajednici”

    Dobrovoljno vatrogasno društvo Strmec iz Strmca Remetinečkog svečanom je sjednicom u subotu obilježilo 70 godina neprekidnog rada, predanosti i služenja zajednici. U nazočnosti brojnih uzvanika, vatrogasaca, mještana i prijatelja Društva, evocirane su uspomene na bogatu povijest i prikazan današnji razvoj DVD-a, koji i dalje predano djeluje kao oslonac sigurnosti lokalne zajednice. Predsjednik Društva, Predrag Stepan, u svom je govoru istaknuo važnost trenutka i podsjetio na skromne, ali odlučne početke. "Davne […]

    today02/06/2025 59

    0%