play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U Varaždinske Toplice stiže gotovo 70 tisuća eura iz Fonda za zaštitu okoliša

Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitosti raspisao je Javni poziv za neposredno sufinanciranje provedbe mjera prilagodbe klimatskim promjenama u svrhu jačanja otpornosti urbanih sredina vrijedan 17 milijuna eura, a dio sredstava stiže i u Varaždinske Toplice.

Naime, Gradu Varaždinske Toplice odobrena su sredstva najviše u iznosu od 69.723,00 eura s PDV-om, što čini 80% procijenjenih i Fondu opravdanih troškova projekta, koji iznose 87.153,75 eura s PDV-om.

U sklopu projekta planira se zasaditi 133 novih stabala, grupe stabala i grmlje te izgraditi nove travnate zelene površine za sadnju drvoreda na pojedinačnih 9 mikro lokacija – manjih zelenih oaza na području Varaždinskih Toplica.

Ugovor o sufinanciranju između Grada Varaždinske Toplice i Fonda za zaštitu okoliša i energetsku obnovu potpisan je u petak na svečanosti u Zagrebu, a ugovore su korisnicima dodijelili potpredsjednik Vlade RH i ministar prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine Branko Bačić, ministrica zaštite okoliša i zelene tranzicije Marija Vučković te direktor Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Luka Balen.

Gradonačelnica Dragica Ratković tim je povodom istaknula kako Grad Varaždinske Toplice nastoji biti što zeleniji grad, a ova sredstva svakako će pomoći u tome naumu. Ujedno je zahvalila Vladi RH i resornom ministarstvu te Fondu za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost na odobrenim sredstvima za provedbu projekta, kao i Javnoj ustanovi za regionalni razvoj Varaždinske županije koja je pripremila projekt.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Čehok zatražio žurno izdavanje odobrenja za branike na pružnom prijelazu u Cehovskoj ulici

    Nakon što je Grad Varaždin već nekoliko puta pokrenuo inicijativu za postavljanje branika na pružnom prijelazu u Cehovskoj ulici, gradonačelnik dr.sc. Ivan Čehok je o tom problemu ponovno razgovarao s odgovornim osobama u Hrvatskim željeznicama. Kako su ga izvijestili, radovi su gotovi pa se čeka samo odobrenje regulatornih tijela za korištenje i uporabu pružnog prijelaza. Gradonačelnik Čehok je zatražio da se ta odobrenja ishode što je moguće prije kako bi […]

    today10/03/2021 178

    0%