play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Potpisan Sporazum o suradnji u području gospodarenja, korištenja i zaštite planine Ivančica

U Planinarskom domu na Ivančici potpisan je Sporazum o suradnji u području gospodarenja, korištenja i zaštite planine Ivančica – najviše planine sjevera Hrvatske između Varaždinske županije, Krapinsko-zagorske županije, Grada Ivanca i Grada Zlatara.

Sporazum su potpisali zamjenica župana Varaždinske županije Silvija Zagorec, zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek, gradonačelnik Grada Ivanca Milorad Batinić te gradonačelnica Grada Zlatara Jasenka Auguštan Pentek.

Zamjenica župana Varaždinske županije istaknula je da je potpisanim sporazumom iskazan interes za međusobnu suradnju. „Protekle pandemijske godine pokazale su da postoji sve veći broj izletnika, zaljubljenika u prirodu, a mi im moramo omogućiti boravak u prirodi i pokušati stvoriti optimalne uvjete ne devastirajući prirodno bogatstvo koje nas okružuje na Ivanščici, biseru ovog područja. Ovo je susret dvaju gradova, dviju županija i neka ovo bude mjesto koje nas spaja, a ne razdvaja” – poručila je zamjenica župana.

Gradonačelnik Batinić Grada Ivanca naglasio je kako su se vrlo brzo dogovorili o partnerstvu, a Sporazum će Ivančici dati veću vidljivost. „Mi smo 2020. godine samostalno krenuli u izradu idejnog rješenja vršnog dijela Ivančice kako bi bila još zelenija nego što je. S Gradom Zlatarom dogovorili smo partnerstvo i integrirali jedan veliki projekt, a nadam se da će se uskoro uključiti i država” – rekao je Batinić.

Potpisivanju Sporazuma nazočili su i predstavnici javnih ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko- zagorske i Varaždinske županije.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Obrazovanje

    Djeca iz vrtića Malo drvo uz pomoć participativnog proračuna izradila slikovnicu Priče o Varaždinu

    „Priče o Varaždinu“ naziv je dječje slikovnice koja je danas predstavljena javnosti u varaždinskoj vili Bedeković, Odjelu za djecu Gradske knjižnice i čitaonice „Metel Ožegović“. Uz djecu i njihove odgajatelje, promociju slikovnice uveličali su Lovro Lukavečki, predsjednik Gradskog vijeća i Danijela Vusić, pročelnica UO za društvene djelatnosti Grada Varaždina. Autori slikovnice su djeca varaždinskog Dječjeg vrtića Malo drvo, a slikovnica je tiskana financijskim sredstvima Grada Varaždina iz Dječjeg participativnog proračuna […]

    today12/06/2024 205

    0%