play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Izgradnja novog Kulturnog centra kreće u lipnju

U Gradskoj vijećnici potpisani su Ugovori o pravu građenja između Grada Varaždina i Umjetničke organizacije „Kerekesh teatar“ kojim će se omogućiti izgradnja Kulturnog centra na prostoru uz bivšu školu Tomislav Špoljar u Graberju. Ugovor su potpisali Jan Kerekeš i gradonačelnik Ivan Čehok. Naime, Kazališna družina Kerekesh Teatar i partnerska firma Kreativ d.o.o. plaćat će godišnju naknadu Gradu Varaždinu za pravo građenja prema službenoj procjeni vrijednosti nekretnine. Kako je prilikom potpisivanja rekao glumac Jan Kerekš, ovo je prva kulturna građevina u gradu Varaždinu koja se gradi od temelja od osnutka Hrvatske. Na jesen će pokrenuti nacionalnu crowd funding kampanju za prikupljanje financijskih sredstava koja će im pomoći u projektu građenja Kulturnog centra Kerekesh teatra. „ Koliko je to specifično toliko je i žalosno, jer mislim da se puno sportskih dvorana izgradilo, puno ljudi se bavi sportom, ali isto tako i kulturom. Nije sve u obnovama starih objekata, a pokazalo se da su najčešće novi objekti puno zahvalniji“, rekao je Kerekeš, a s njegovom se tvrdnjom složio i gradonačelnik Čehok. „Ja sam danas ponosan na Kerekesh teatar i zahvalan Janu i Ljubi Kerekešu jer je ovdje riječ o novom projektu, ne samo u Varaždinu nego i u cijeloj Hrvatskoj. Bio sam potpredsjednik saborskog odbora za obrazovanje i kulturu 2000. godine kad se stvarala prva strategija kulture. Glavna odrednica je bila poduprijeti, potaknuti privatne inicijative u kulturi, ne samo institucijsku kulturu već i nositelje kulturne politike izvaninstitucijske kulture. Kulturni centar Kerekesh Teatar bit će smješten u Graberju i prostirat će se na 1800 metara kvadratnih.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Održana sjednica Vijeća za komunalnu prevenciju Grada Varaždinskih Toplica

    Na sjednici Vijeća za komunalnu prevenciju Grada Varaždinskih Toplica razgovaralo se o aktualnim temama vezanim prvenstveno za stanje sigurnosti svih građana i rješavanje problema prometa i parkiranja na području Grada. Načelnik Policijske postaje Novi Marof Nikola Beštek podnio je detaljno Izvješće o stanju sigurnosti za lanjsku godinu temeljeno na radu policije u suradnji s Gradom u cilju što boljeg informiranja građana o sigurnosnom stanju na području Grada Varaždinskih Toplica. Informativni […]

    today02/03/2022 944

    0%