play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Gradonačelnik Neven Bosilj podržao varaždinske mlade glazbenike na koncertu u Ravensburgu

Gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj boravio je u Ravensburgu, varaždinskom gradu prijatelju, gdje se u subotu održao zajednički koncert Glazbene škole Varaždin i Musikschule Ravensburg e. V. iz Ravensburga. Zajedno s ravnateljem Glazbene škole Varaždin Davorom Matačićem i ravnateljem Koncertnog ureda Raymondom Rojnikom, gradonačelnik Neven Bosilj prisustvovao je koncertu i službenom prijemu kojeg je organizirao gradonačelnik Ravensburga Daniel Rapp sa svojim suradnicima i predstavnicom regije Ravensburg u Bundestagu u Berlinu Heike Engelhardt. Nakon višemjesečnih priprema koje su odradili u svojim gradovima, mladi glazbenici iz Varaždina i Ravensburga proteklih su nekoliko dana vježbali zajedno u Ravensburgu te spojili svoje talente u prekrasnoj izvedbi djela „The Queen Symphony“ britanskog skladatelja Tolge Kashifa, koncertom koji je održan u Evangelističkoj crkvi u srcu Ravensburga.

Na koncertu su se mogle čuti obrade pjesama grupe The Queen – Radio Gaga, The Show Must Go On, Love Of My Life, Another One Bites The Dust, Killer Queen, We Are The Champions, Bohemian Rhapsody, Who Wants To Live Forever i brojne druge, uobličene u višestavačno djelo za simfonijski orkestar i zbor.

„Uistinu sam ponosan na naše učenike varaždinske Glazbene škole i bila mi je čast prisustvovati ovoj izvedbi jer malo koji grad se može pohvaliti ovako uglednom glazbenom obrazovnom institucijom kakvu ima Varaždin. S gradom Ravensburgom već dvadeset godina njegujemo prijateljstvo i suradnju i drago mi je što je tako došlo i do ove glazbene suradnje naših mladih i naših škola. Upravo ovakvim projektima uistinu čuvamo prijateljstvo između naša dva grada, jer mladi se kroz glazbu druže, međusobno posjećuju, zajedno planiraju i ostvaruju zajedničke ciljeve. Veselim se povratnom koncertu u Varaždinu 18. lipnja kada će i svi naši sugrađani moći uživati u spektakularnoj hrvatskoj praizvedbi djela „The Queen Symphony“  u interpretaciji naših učenika iz Varaždina i Ravensburga.“ – rekao je gradonačelnik Neven Bosilj.

Varaždin i Ravensburg još su 2002. godine potpisali Povelju o partnerstvu gradova, a upravo jučerašnjim koncertom obilježeno je 20 godina prijateljstva.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    Povijesni uspjeh naših tamburaša

    Varaždinski tamburaški orkestar, Tamburaški orkestar Centra tradicijske kulture Varaždin, Tamburaški sastav KUD-a “Klaruš” Maruševec i Tamburaški sastav Varaždinskog folklornog ansambla ispisali su prošlog vikenda povijest u Dugom Selu. U subotu i nedjelju, 13. i 14. studenog u Dvorani “Preporod” u Dugom Selu održan je 28. Susret hrvatskih tamburaških orkestara i sastava Hrvatskog sabora kulture. Na Susretu su sudjelovala četiri orkestra i sastava iz Varaždinske županije. Varaždinski tamburaški orkestar predstavljao je […]

    today16/11/2021 278

    0%