play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Garantirano z Varaždinske županije ove subote u Mariboru

Svoju najljepšu priču, protkanu ljudima, okusima, mirisima, doživljajima i sjajnom atmosferom, Varaždinska županija predstavlja u Mariboru!

Sa svojim probranim delicijama te bogatom i jedinstvenom turističkom ponudom, Varaždinska županija, najstarija hrvatska županija, predstaviti će se i ove godine građanima Grada Maribora te svim njegovim posjetiteljima u subotu, 25. listopada 2025. godine, na Vodnikovom trgu iznad gradske tržnice, u vremenu od 9:00 do 13:00 sati.

S nagrađivanim bučinim uljima i vinima, vrhunskim medom, ludbreškim hrenom, mirisnim medenjacima i drugim tradicionalnim slasticama te vrijednim rukotvorinama predstavit će se više od dvadesetak Obiteljsko poljoprivrednih gospodarstava s područja Varaždinske županije.

U organizaciji Turističke zajednice Varaždinske županije, svoje turističke sadržaje te predstojeće manifestacije predstavit će turističke zajednice s područja cijele županije. U Mariboru će tako zasvirati i popularna glazbena kamperica, a Mariborčanima i gostima srdačnu dobrodošlicu na, primjerice, Advent u Varaždinu, manifestaciju koja dodatno naglašava toplinu i šarm „maloga Beča“, poželjet će Djed Mraz u pratnji vilenjakice.

Dašak nekadašnjih vremena, kada je Varaždin bio prijestolnica Hrvatske, približit će živopisne odore i nastup pripadnika Husarske garde Varaždinske županije, Varaždinske građanske garde te dama u povijesnim haljinama.

Neće nedostajati ni slasnih zalogaja kao ni domaćih kolača, a Mariborčani će se i ovoga puta moći počastiti vrhunskom sarmom pripremljenom po tradicionalnoj recepturi i od zaštićenog varaždinskog zelja OPG-a Cafuk.

Dobroj atmosferi zasigurno će pridonijeti tradicionalna glazba KUD-a Hajdina.

  

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    Jačanje suradnje partnerskih gradova Varaždina i Ravensburga

    Suradnja partnerskih gradova Varaždina i Ravensburga jedan je od najljepših primjera povezanosti dva grada u Hrvatskoj i Njemačkoj koja se naročito očituje na području kulture. - potvrđeno je to još jednom proteklog vikenda kada su u Ravensburgu boravili članovi Hrvatsko-Njemačkog društva Varaždin te članovi Varaždinskog tamburaškog orkestra. Za goste iz Varaždina primanje dobrodošlice je priredio Daniel Rapp, gradonačelnik Grada Ravensburga, a varaždinsko izaslanstvo predvodio je zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina Miroslav […]

    today31/03/2025 204

    0%