play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Vrijedne ruke učenika zadrugara izradile predmete božićne tematike – glasajte za svog favorita

U organizaciji Srednje škole Novi Marof započelo je natjecanje učeničkih zadruga pod nazivom „Čarolija Božića – zajedno smo online!”. Riječ je o natjecanju koje učeničkim zadrugama kroz izradu predmeta božićne tematike omogućava simboličko izražavanje, estetiku, uređenje i predstavljanje natjecateljskog proizvoda.

U natjecanju sudjeluje ukupno 18 učeničkih zadruga iz Varaždinske županije koje su izradile vlastite predmete božićne tematike od ekološki prihvatljivih materijala i dostavile fotografiju predmeta te kratki opis izrade. Natjecanje koje je započelo u ponedjeljak na Faceebook stranici Srednje škole Novi Marof je javno i za fotografije po svom izboru mogu glasati svi pozitivnim reakcijama, odnosno sa „sviđa mi se”, „super” i „podrška” i to do 20. prosinca u 12 sati. “Sigurni smo da ćete uživati u unikatima vrijednih ruka učenika zadrugara te uroniti u ozračje nadolazećih blagdana – poručio je ravnatelj Srednje škole Novi Marof Nikola Žganec dodavši da natjecanje doprinosi osjećaju zajedništva, promicanju proizvodnje izvornih predmeta, očuvanju okoliša, primjeni ekološki prihvatljivih materijala te njegovanju i očuvanju kulturne baštine.

Natjecatelji su učeničke zadruge Cip, Barok, Veselko, Ivančica, Elizabeta, Zdenček, Cvetek, Vrijedne ruke, Iglica, Arboretum Opeka, Višnja, Beletinček, Sunce, Vrčeki, Hižica, Jurek, Pahinsko i Jabuka, a sve će dobiti zahvalnicu za sudjelovanje, dok će pobjednici dobiti priznanja i simbolične nagrade.

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    Promjena: “Krtice” igraju u maloj dvorani Arene Varaždin

    Današnja predstava „Krtice“ Kerekesh teatra koja se trebala održati u dvorištu Vile Bedeković u sklopu Špancirfesta, zbog najave lošeg vremena će se izvesti u Maloj dvorani Arene Varaždin s početkom u 20 sati i 30 minuta. COVID potvrde nisu potrebne, no obavezno je nošenje zaštitnih maski. Ulaznica za današnju predstavu još uvijek ima te će se moći kupiti na ulazu u Malu dvoranu po cijeni od 60 kuna.  

    today23/08/2021 98

    0%