play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Varaždin zeleniji za gotovo 500 novih stabala

Kroz projekt „Varaždin pod krošnjama“ u zadnjih je pet mjeseci posađeno skoro 500 stabala na 23 lokacije u gradu Varaždinu! Gradonačelnik dr. sc. Neven Bosilj obišao je nekoliko lokacija u pratnji pročelnice Upravnog odjela za gradnju i komunalno gospodarstvo Martine Cesar – Kelemen.

Gradska tvrtka Parkovi ozelenila je Ulicu Ivana Milčetića i Ulicu Franje Račkog, a tvrtka Agrina Pad d.o.o. ugovoreni je izvršitelj sadnje po ostalim gradskim lokacijama od kojih su već ozelenjeni Trg Ivana Perkovca, Trg Matije Gupca, Ulica Ruđera Boškovića i Ulica Vjekoslava Cerovečkog (Hrašćica), Varaždinska ulica – kod sportskog igrališta, Ulica Ljudevita Gaja (Poljana Biškupečka), igralište u Gojancu, Zelengaj (Donji Kućan), Ulica Đure Sudete, Ulica Jurja Križanića – Ulica Antuna Branka Šimića, Trg A. G. Matoša, igralište Vukovarska/Vinkovačka ulica, igralište u Pakračkoj ulici te dvorišta 8 dječjih vrtića – Aleja, Biškupec, Dravska, Gortanova, Koprivnička, Kozarčeva, Trakošćanska i Donji Kućan.

Nastavak sadnje preostalih stabala i grmlja (338 stabala i 182 komada drvenastog grmlja) predviđen je za jesen. Projekt „Varaždin pod krošnjama“ sufinanciran je iz Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost s 80 % ukupno procijenjenih prihvatljivih i opravdanih troškova.

Grad Varaždin kao Europski grad stabala kontinuirano opravdava tu titulu i zaista ulažemo u ozelenjivanje svih dijelova našeg grada. Svi znamo koliko nam znači pa i jedno novo posađeno drvo, a mi nadmašujemo sve brojke. Samo u ovom projektu bit ćemo bogatiji za više od tisuću stabala i grmlja, a tu naravno nećemo stati. Varaždin je primjer drugim gradovima i to me veseli.“ – rekao je gradonačelnik Neven Bosilj.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Održana Zelena čistka: Brojni volonteri učinili Novi Marof čišćim i ugodnijim mjestom za život

    Brojni građani, predstavnici udruga i djelatnici gradskih ustanova odazvali su se ekološkoj kampanji „Zelena čistka” u Novom Marofu proteklog vikenda. Cilj akcije bio je čišćenje okoliša, podizanje svijesti o njegovu očuvanju i poticanje građana na aktivno sudjelovanje u rješavanju ekoloških izazova u svojoj zajednici. Okupljanje je započelo u dvorištu tvrtke Novokom d.o.o., nakon čega su se sudionici organizirano uputili na predviđene lokacije te marljivo čistili šumske puteve, livade uz prometnice […]

    today28/04/2026 52

    0%