play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U planu još jedna zajednička investicija Varaždinskih Toplica i Doma zdravlja

Ugradnja lifta u zgradu Doma zdravlja u Varaždinskim Toplicama bila je glavna tema radnog sastanka gradonačelnice Dragice Ratković sa ravnateljem Doma zdravlja Varaždinske županije, Juricom Veronekom.

Kako je pojasnio ravnatelj Veronek, u zgradi se na prvom katu nalaze dvije ordinacije – ginekološka i stomatološka, a jedini pristup do njih je kroz stepenice.
Imamo mnogo pacijenata koji su slabije pokretni i osobe s invaliditetom kojima je pristup ordinacijama otežan. Dom zdravlja i Grad Varaždinske Toplice zajednički bi, kroz financijsku potporu, pronašli najbolje rješenje za pristup ordinacijama kroz ugradnju lifta ili nekog drugog rješenja – pojašnjava Veronek.

Dodajmo kako je zgrada Doma zdravlja prije nekoliko godina energetski uređena, dok je prošle godine uređena nova ginekološka ordinacija u vrijednosti od gotovo 53 tisuće eura koju su zajednički financirali Grad i Dom zdravlja. Ulagalo se i u stomatološku ordinaciju koja je protekle godine dobila novi zubarski stolac vrijedan oko 28 tisuća eura.
Unaprijedili smo kvalitetu pružene zdravstvene skrbi, a samim time i posjećenost ordinacija je veća. Stoga nam je potreban i bolji pristup tim ordinacijama i sljedeća najveća investicija je ugradnja lifta – kazao je ravnatelj Veronek dodavši kako lift košta između 50 i 60 tisuća eura.

Gradonačelnica Ratković pohvalila je suradnju sa Domom zdravlja pritom istaknuvši zajedničke investicije u samu zgradu.
Razgovarali smo i o samom uređenju oko zgrade, sve u cilju kako bi korisnicima zdravstvenih usluga i djelatnicima pružili što bolji pristup zgradi i samim ordinacijama. Sada je na redu ugradnja lifta koju će Grad financirati zajedno sa Domom zdravlja. Dobra suradnja Grada i Doma zdravlja vidljiva je već niz godina, posebice kroz ulaganja u samu zgradu i ordinacije, a nastavak dobre suradnje očekujemo i u narednim godinama – kazala je gradonačelnica Ratković.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Uručene nagrade autorima rješenja za uređenje građevina na Belim kipima

    Autorima najboljih radova pristiglih na Javni poziv za izradu Idejnog arhitektonskog rješenja građevine Edukacijsko-sportskog centra „Beli kipi“ u utorak, 19. studenog 2024 u Gradskoj vijećnici zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković, zastupnik u Hrvatskom saboru uručio je nagrade. Prvu nagradu primili su Matija Cepanec i Janko Jelić iz Arhitektonskog biroa Jelić. Druga nagrada pripala je Kristini Škrokov, Svenu Vojnoviću i Veroniki Pomper iz Ureda ovlaštene arhitektice Kristine Škrokov, a treću nagradu primili […]

    today20/11/2024 144

    0%