play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Projekt „U srcu prirode“ ponovno okupio brojne sudionike

 

Uz rijeku Dravu, kod ribičke kućice u Velikom Lovrečanu u petak 17. srpnja 2026., uspješno je održano drugo izdanje projekta „U srcu prirode“, u organizaciji Udruge Mala akademija kreativnosti (MAK) uz partnerstvo Sportsko ribolovnog kluba „Cestica 1995“ i financijsku podršku Općine Cestica i Varaždinske županije. Događanje je okupilo brojne sudionike svih generacija koji su kroz kreativne, edukativne i rekreativne aktivnosti zajedno proveli ugodno ljetno poslijepodne u prirodi.

Na početku programa okupljene je pozdravila je predsjednica udruge Mala akademija kreativnosti Jasmina Jakopanec te je zahvalila svim sudionicima na dolasku i podršci projektu, istaknuvši kako upravo velik odaziv potvrđuje važnost ovakvih sadržaja za lokalnu zajednicu.

Posebno zahvaljujemo našem partneru, Sportskom ribolovnom klubu „Općina Cestica 1995“, na izvrsnoj suradnji, kao i Općini Cestica i načelniku Mirku Korotaju te Varaždinskoj županiji, glavnim pokroviteljima projekta, čija je financijska potpora omogućila njegovu uspješnu provedbu – istaknula je Jakopanec.

Načelnik Općine Cestica Mirko Korotaj također je pozdravio sve prisutne i zahvalio udruzi Mala akademija kreativnosti na organizaciji vrijednog projekta koji potiče očuvanje prirodne baštine, kreativnost i zajedništvo lokalne zajednice.

Bogat program ponudio je sadržaje za sve uzraste. Odrasli su sudjelovali u akvarelnoj radionici „Boje rijeke Drave“ pod vodstvom Ane-Marije Sakač, gdje su stvarali radove inspirirane ljepotom rijeke i njezina krajolika. Najmlađi su kroz likovno-edukativnu radionicu „Stanovnici Drave“ upoznavali biljni i životinjski svijet rijeke te svoju maštu izražavali kreativnim radovima.

Velik interes privukla je i edukacija o flori, fauni i ribolovu koju je održao Boris Veselnik iz SRK „Cestica 1995“, približivši sudionicima bogatstvo prirodnog svijeta Drave i važnost njegova očuvanja. Program je nastavljen zajedničkim druženjem uz hranu, piće, igre i glazbu, čime je dodatno naglašena ideja povezivanja zajednice kroz boravak u prirodi.

Projekt „U srcu prirode“ i ove je godine uspješno spojio edukaciju, kreativnost i boravak u prirodi, potičući međugeneracijsko druženje, razvoj ekološke svijesti i aktivno uključivanje građana u očuvanje prirodne baštine. Velik odaziv sudionika i pozitivna atmosfera još su jednom potvrdili kako ovakvi projekti imaju važnu ulogu u jačanju zajedništva i promicanju vrijednosti prirode među svim generacijama.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    U Varaždinu održan kviz te su podijeljena priznanja sudionicima projekta „Djeca-čuvari baštine“

    „Djeca-čuvari baštine“ naziv je projekta kojeg je već drugu godinu za redom proveo Grad Varaždin u suradnji s osnovnim školama čiji je osnivač, Katoličkom osnovnom školom Svete Uršule i Društvom turističkih vodiča i pratitelja Varaždin. Nakon turističkih obilaska učenika po Varaždinu i upoznavanju s njegovom poviješću, u petak 8. studenog 2024. godine u prostoru II. osnovne škole Varaždin održan je kviz znanja na kojem su sudjelovale ekipe od po četiri […]

    today08/11/2024 284

    0%