play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Potpisan Sporazum o suradnji u području gospodarenja, korištenja i zaštite planine Ivančica

U Planinarskom domu na Ivančici potpisan je Sporazum o suradnji u području gospodarenja, korištenja i zaštite planine Ivančica – najviše planine sjevera Hrvatske između Varaždinske županije, Krapinsko-zagorske županije, Grada Ivanca i Grada Zlatara.

Sporazum su potpisali zamjenica župana Varaždinske županije Silvija Zagorec, zamjenica župana Krapinsko-zagorske županije Jasna Petek, gradonačelnik Grada Ivanca Milorad Batinić te gradonačelnica Grada Zlatara Jasenka Auguštan Pentek.

Zamjenica župana Varaždinske županije istaknula je da je potpisanim sporazumom iskazan interes za međusobnu suradnju. „Protekle pandemijske godine pokazale su da postoji sve veći broj izletnika, zaljubljenika u prirodu, a mi im moramo omogućiti boravak u prirodi i pokušati stvoriti optimalne uvjete ne devastirajući prirodno bogatstvo koje nas okružuje na Ivanščici, biseru ovog područja. Ovo je susret dvaju gradova, dviju županija i neka ovo bude mjesto koje nas spaja, a ne razdvaja” – poručila je zamjenica župana.

Gradonačelnik Batinić Grada Ivanca naglasio je kako su se vrlo brzo dogovorili o partnerstvu, a Sporazum će Ivančici dati veću vidljivost. „Mi smo 2020. godine samostalno krenuli u izradu idejnog rješenja vršnog dijela Ivančice kako bi bila još zelenija nego što je. S Gradom Zlatarom dogovorili smo partnerstvo i integrirali jedan veliki projekt, a nadam se da će se uskoro uključiti i država” – rekao je Batinić.

Potpisivanju Sporazuma nazočili su i predstavnici javnih ustanova za upravljanje zaštićenim dijelovima prirode Krapinsko- zagorske i Varaždinske županije.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Podrška Grada Varaždina Hrvatskoj ligi za hipertenziju

    Zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina i saborski zastupnik Miroslav Marković prisustvovao je Svečanoj skupštini Hrvatske lige za hipertenziju u Zagrebu te primio plaketu za doprinos i podršku Grada Varaždina javnozdravstvenim akcijama ove organizacije. Predsjednik Lige za hipertenziju akademik Bojan Jelaković i potpredsjednik prof. dr. sc. Ivan Pećin zahvalili su gradonačelniku dr. sc. Nevenu Bosilju i njegovom zamjeniku, saborskom zastupniku Miroslavu Markoviću na vrlo aktivnom sudjelovanju Grada Varaždina u kampanjama „Lov na […]

    today12/12/2025 79

    0%