play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Potpisan dodatak Kolektivnom ugovoru za djelatnike u varaždinskom kazalištu i muzeju

U Gradskoj vijećnici Grada Varaždina u ponedjeljak, 27. siječnja  potpisan je Dodatak Kolektivnom ugovoru za djelatnike zaposlene u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu i Gradskom muzeju Varaždin. Gradonačelnik  Varaždina dr. sc. Neven Bosilj potpisao je dodatak kolektivnog ugovora s Domagojem Rebićem, glavnim tajnikom Hrvatskog sindikata djelatnika u kulturi, a dodatak su potpisali također intendantica HNK u Varaždinu Senka Bulići ravnatelj GMV-a Miran Bojanić Morandini. Potpisivanju ovog važnog dokumenta koji jamči prava u dvije najveće kulturne ustanove u kulturi nazočili su zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković, zastupnik u Hrvatskom saboru  Danijela Vusić, pročelnica UO za društvene djelatnosti i Lucija Dugandžić, voditeljica Odsjeka za kulturu. Djelatnike u kulturi predstavljali su predsjednici sindikalnih podružnica Karlo Mrkša i Elizabeta Igrec.

Kolektivni ugovor za djelatnike u ovim varaždinskim ustanovama kulture potpisan je 2022. godine. Novim dodatkom mijenja se osnovica za obračun plaće od 01.02.2024. te iznosi 975,60 EUR umjesto dosadašnjih 947,18 EUR. Također, Dodatkom ugovora su usklađeni i povećani koeficijenti sukladno složenosti poslova i stručnoj spremi u prosjeku za 12,5%. Gradonačelnik Bosilj je izrazio zadovoljstvo što je nakon višemjesečnih pregovora koje je vodio zamjenik gradonačelnika,  potpisan dodatak ugovoru koji osigurava bolje uvjete za zaposlenike u ustanovama kulture, a najavio je da će od 1. rujna osnovica rasti za još 3 %.  Da su potpisanim dodatkom zadovoljni i sindikat i djelatnici potvrdio je i glavni tajnik sindikata Domagoj Rebić koji je u gradonačelniku uručio i zahvalnicu sindikata.

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Husarska garda postrojena u čast novog župana

    Husarska garda Varaždinske županije postrojila se ispred Županijske palače u čast Varaždinske županije i novoizabranog župana. Prijavak svom nadzapovjedniku, županu Anđelku Stričaku, predao je zapovjednik garde Mihael Negovec. Župan Stričak je naglasio da naša državna himna najbolje govori o tome kakva je naša domovina – lijepa i slavna. "Kad govorimo o ljepoti, mislimo na prirodna i kulturna dobra, a kad se spominje riječ  slavna, govori se  o slavi naših djedova […]

    today24/06/2021 409

    0%