play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Održana Voogle konferencija o Cloud tehnologijama i umjetnoj inteligenciji

Cloud tehnologija i umjetne inteligencije glavne su teme 6. Voogle konferencije koja je počela danas, u četvrtak 7. studenoga 20224. u Hrvatskom narodnom kazalištu u Varaždinu pod pokroviteljstvom Grada Varaždina.

Okupljenim vodećim stručnjacima, poduzetnicima i inovatorima koji će slijedeća dva dana predstavljati najnovije trendove i dostignuća u svijetu Cloud tehnologija i umjetne inteligencije obratio se uvodno zamjenik gradonačelnika i zastupnik u Hrvatskom saboru Miroslav Marković.

U ime gradonačelnika Nevena Bosilja i u svoje ime naglasio je važnost Voogle konferencije za Varaždin i koliko je bitno da se na konferenciji okupljaju i razmjenjuju ideje i iskustva vodeći stručnjaci s tog područja. Izrazio je želju da svi mladi stručnjaci koji završavaju fakultete ostanu živjeti i raditi u Varaždinu koji je predstavio kao najbolji grad za gospodarstvo i najbolji po kvaliteti života u Hrvatskoj. Dao je također podršku sudionicima natjecanja Startup battle za najbolje inovativne ideje. Uz napomenu da je čast pobjednika ponekad bolja nagrada od materijalne najavio je da će Grad varaždin i dalje pratiti programe Tehnološkog parka, podržavati Voogle konferenciju i mlade inovatore koji imaju priliku predstaviti se svojim dostignućima.

Grad Varaždin sufinancira organizaciju same konferencije i Akceleratora, a od iduće godine sudjeluje i u financiranju subvencije zakupa poduzetnicima početnicima u Tehnološkom parku Varaždin.

Predstavnik organizatora konferencije ravnatelj Tehnološkog parka Vedran Bubalo naglasio je da zahvaljujući suradnji Sedmog odjela – vodećeg AWS partnera u CEE regiji i mreže Enterprise Europe Network danas se Varaždinu predstavlja kao središte inovacija i tehnološkog napretka.

Na konferenciji sudjeluju stručnjaci iz renomiranih hrvatskih i međunarodnih tvrtki poput Infobipa, Specka, AWS-a, Maidee, Cratisa i mnogih drugih. Konferencija je jedinstvena prilika za lokalne poduzetnike, studente i građane da iz prve ruke saznaju više o najnovijim tehnologijama i njihovoj primjeni.

Konferencija također omogućuje razmjenu znanja i primjera dobre prakse između stručnjaka iz javnog i privatnog sektora. Ta suradnja može doprinijeti učinkovitijem upravljanju gradom, unaprjeđenju infrastrukture te jačanju inovativnih kapaciteta lokalne zajednice kroz primjenu novih tehnologija. Uz to, stvaranje poslovnih veza između lokalnih poduzeća i međunarodnih sudionika otvara nove mogućnosti za ekonomski rast i stvaranje radnih mjesta u Varaždinu.

Na otvaranju konferencije sudionike su pozdravili i Boris Brzac iz tvrtke Sedmi odjel d.o.o te Marina Kezić Mekota iz Hrvatske gospodarske komore.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Kritična masa varaždinskih biciklista jučer biciklirala varaždinskim ulicama

    Kritična masa varaždinskih biciklista naziv je manifestacije u sklopu obilježavanja Europskog tjedna mobilnosti koja je jučer okupila pedesetak biciklista svih generacija u vožnji varaždinskim ulicama. S građanima je biciklirao i Miroslav Marković zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina. Krenuvši sa Kapucinskog trga, Cesarčevom, Kolodvorskom i ulicom Julija Merlića do Kukuljevićeve, zatim Nazorovom ulicom, pa Hallerovom alejom do Ulice Ratimira Hercega i skretanjem u Ulicu braće Radić prošli su krug u dužini oko […]

    today19/09/2022 246

    0%