play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Dvadeset pet roditelja njegovatelja dobilo priliku koristiti usluge odmora od skrbi

U prostoru udruge „Uz tebe sam“ u Graberju, održana je početna konferencija projekta InnoAktiv, koji Udruga provodi u suradnji sa Sveučilištem Sjever – Odjel za sestrinstvo, uz financijsku potporu Europske unije iz Europskog socijalnog fonda plus, u okviru Programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2021. – 2027.“

Projekt InnoAktiv usmjeren je na razvijanje i pružanje usluga odmora od skrbi za roditelje njegovatelje osoba s invaliditetom i djece s teškoćama u razvoju, s ciljem očuvanja njihove dobrobiti, sprječavanja sagorijevanja i omogućavanja bolje ravnoteže između privatnog i poslovnog života.

Na konferenciji su predstavljeni ciljevi, aktivnosti i očekivani rezultati projekta, a prisutne je pozdravila predsjednica udruge Dijana Telebar, pročelnica Odjela za sestrinstvo Sveučilišta Sjever dr. sc. Marijana Neuberg i gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj.

Ovakvi projekti izuzetno su važni jer omogućuju ne samo podršku njegovateljima, već i priliku za stručni i osobni razvoj studenata kroz volontiranje, empatiju i uvažavanje drugih“ – istaknula je Marijana Neuberg.

Gradonačelnik Neven Bosilj čestitao je Udruzi na 18 godina predanog rada koju obilježavaju na današnji dan i poželio im još puno uspješnih projekata poput ovog.

Ljudi koji svoj život podređuju njegovanju drugih zaslužuju našu punu podršku. Veseli me što će im ovaj projekt omogućiti predah, ali i brojne aktivnosti i radionice. Društvo je jako onoliko koliko su jaki njegovi najslabiji pojedinci – i ovaj projekt pokazuje da napredujemo u pravom smjeru i da se svi zajedno moramo truditi biti bolji ljudi“ – zaključio je gradonačelnik.

Projekt„InnoAktiv“ traje 18 mjeseci, započeo je ovaj tjedan i trajat će do listopada 2026. godine.

   

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Uspješna posljednja ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi u Maruševcu

    U prostorijama Općine Maruševec danas je provedena posljednja ovogodišnja akcija dobrovoljnog darivanja krvi za darivatelje sa šireg maruševečkog područja. Budući da Općoj bolnici Varaždin nedostaju gotovo sve krvne grupe, akciji dobrovoljnog darivanja krvi u Općini Maruševec pristupila su 62 darivatelja. Djelatnici Odjela za transfuzijsku medicinu Opće bolnice Varaždin obavljali su prikupljanje, a prikupljeno je 49 doza krvi za potrebe liječenja bolesnika Bolnice dok je velika obitelj darivatelja bogatija za jednog […]

    today05/12/2024 148

    0%