play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Djeca gradskih vrtića u Dravskoj park šumi uče o pticama

 

U Dravskoj park šumi varaždinska udruga Virtus provodi program radionice u prirodi u kojima mališani iz Dječjeg vrtića Varaždin uče o pticama. Grad Varaždin sufinancira projekt sredstvima iz proračuna, a organizatore i djecu u srijedu je u Dravskoj šumi posjetio zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković. Voditelj projekta i udruge Virtus Patrik Majcen naveo je kako je programom obuhvaćeno 160 mališana iz svih osam objekata Dječjeg vrtića Varaždin. Svaka grupa predškolske dobi provodi u prirodi po dva sata u igri i stjecanju znanja o pticama. U zanimljivim kreativnim radionicama „Ptičji svijet“ uz odgajatelje i volontere udruge Virtus s djecom radi i ornitolog Mario Slatki,  uz kojeg su djeca imala priliku naučiti kako promatrati ptice pomoću dalekozora otkrivajući različite vrste i njihove karakteristike kroz interaktivne igre i aktivnosti.

U razgovoru s voditeljima ovog inovativnog programa zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković najavio je realizaciju euro- projekta InterACT Green revitalizacije i uređenja dijelova Dravske park šume: Uz ostalo, i  podrškom ovakvim radionicama u prirodi za djecu pokazujemo koliko nam je važno urediti Dravsku park šumu i još više je približiti našim sugrađanima. Blizina rijeke i šume pravo su bogatstvo Varaždina  koje  moramo sačuvati za ptice, ali i sve buduće generacije naših sugrađana. – poručio je zamjenik gradonačelnika Marković.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    SDP-a Varaždinske županije obilježio Međunarodni dan žena

    Županijska organizacija SDP-a Varaždinske županije tradicionalno je obilježila Međunarodni dan žena podjelom karanfila sugrađankama. Ujedno, kao i svake godine organizirana je i posebna kazališna predstava za članice i simpatizerke SDP-a, a ove je godine to bila predstava „Fešta“ u izvedbi Teatra Exit u varaždinskom HNK-u. „Svim ženama želimo sretan Međunarodni dan žena uz želju da ostvarite svoje pravo na pola neba, pola zemlje i pola moći.“ – poručuju iz SDP-a.  

    today09/03/2023 157

    0%