play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Olimpijski dan inkluzije i zajedništva u Varaždinu

U Gradskoj sportskoj dvorani Varaždin u Graberju u srijedu, 10. rujna 2025. je otvoren I. Regionalni Olimpijski dan inkluzije i zajedništva.

Na svečanom otvorenju goste i natjecatelje iz četiri županije pozdravili su u ime Grada Varaždina zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković, zastupnik u Hrvatskom saboru i Darijo Jurišić, pravobranitelj za osobe s invaliditetom. Ravnatelj Centra za pružanje usluga u zajednici Varaždin Teodor Sabolić također je izrazio dobrodošli su natjecateljima, osobama s invaliditetom iz Križevaca, Koprivnice, Đurđevca, Krapine, Međimurja i Varaždina.

Prilikom otvorenja natjecanja Miroslav Marković, zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina pohvalio je Centar za pružanje usluga u zajednici i ravnatelja Sabolića te je istaknuo: Vidimo koliko je osobama s invaliditetom potrebno zajedništvo, inkluzija u sva događanja. Ovaj olimpijski dan je fantastična prilika da se svi zajedno podruže, naprave prekrasan sportski događaj. Upravo sam podijelio razmišljanja s nekoliko natjecatelja pa moram zahvaliti i pohvaliti djelatnike centra koji organiziraju događa. To je nešto što daje dodanu vrijednost svim našim naporima u iskazivanju socijalne osjetljivosti.  Organizacijom ovakvih događaja pokazujemo tim našim sugrađanima da su dio društva, da žive ravnopravno s nama  te im u tome im treba dati punu podršku.

Sedamdesetak natjecatelja tijekom dana natjecat će se u boćanju, visećoj kuglani, spajanju kuglica, gađanju limenki i ostalim vještinama. U prvom planu nisu rezultati već druženja i nova poznanstva, rečeno je na početku natjecanja te je izražena nada da će dogodine uključiti još više natjecatelja, osoba s invaliditetom.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Grad Varaždin donirao sredstva udrugama s područja socijalne skrbi i zdravstva

    Grad Varaždin je značajnim sredstvima iz proračuna podržao rad udruga s područja socijalne skrbi i zdravstva unatoč pandemijskoj krizi. Gradonačelnik Grada Varaždina Ivan Čehok je s predstavnicima udruga potpisao ugovore te je tom prilikom naglasio: „Zahvaljujem vam što ste radili u ovim pandemijskim uvjetima i okupljali naše građane koji su preko vas zadovoljili svoje građanske interese. Riskirali ste svoje zdravlje i bili na usluzi građanima i zato vam upućujem veliku […]

    today21/04/2021 331

    0%