play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Matija Kovačić – novi predsjednik DVD-a Vidovec

Na 136. izborno-izvještajnoj skupštini Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vidovec, održanoj dana 24. siječnja 2026. godine u prostorijama vatrogasnog doma u Vidovcu, za novog predsjednika DVD-a izabran je Matija Kovačić. Odluka je donesena jednoglasno, čime su članovi DVD-a iskazali veliko povjerenje u njegov dosadašnji rad i angažman u vatrogastvu.

Matija Kovačić odrastao je u obitelji čiji su korijeni utkani u vidovečko vatrogastvo te je s radom u DVD-u Vidovec upoznat od malih nogu. Od najranije dobi aktivno sudjeluje u radu DVD-a, stječući iskustvo koje danas predstavlja čvrst temelj za obnašanje predsjedničke funkcije.

Novi predsjednik zahvalio je članovima na ukazanom povjerenju te istaknuo kako mu je cilj daljnje jačanje operativne spremnosti DVD-a kao i nastavak dobre suradnje s Općinom Vidovec, Vatrogasnom zajednicom i ostalim udrugama. Poseban naglasak stavio je na uključivanje mladih u rad DVD-a i očuvanje dugogodišnje vatrogasne tradicije.

 

DVD Vidovec centralno je društvo na području općine s važnom ulogom u zaštiti ljudi i imovine , a njihov značaj u društvenom životu zajedniceistaknula je i pohvalila predsjednica Općinskog vijeća Općine Vidovec Ljubica Hosni koja je zahvalila vatrogascima na njihovom predanom i nesebičnom radu.

 

– Općina Vidovec će i dalje podupirati razvoj vatrogastva jer na vatrogasce uvijek možemo računati i zato Vam hvala  – istaknula je predsjednica Vijeća.

 

Skupštini su nazočili predstavnik Vatrogasne zajednice Varaždinske županije Zvonko Videc, predsjednik VZO Vidovec Nikola Pozder, direktor tvrtke Vatropromet Nenad Radojčić, predstavnici udruga s područja općine, članovi 17 DVD-a iz Hrvatske te 3 PGD-a iz Slovenije.

Potpisana je i Povelja o bratimljenju s DVD Buševec nakon 10 godina suradnje te su podijeljene diplome članovima za 10, 20, 30 i 40 godina uspješnog rada u DVD Vidovec.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    Varaždinski folklorni ansambl i KUD “Salinovec” najuspješniji na 22. županijskoj smotri folklora

    U nedjelju, 31. svibnja u Centru za kulturu i informiranje “Dragutin Novak” u Ludbregu održale su se 22. županijska smotra koreografiranog folklora i 12. županijska smotra izvornog folklora Varaždinske županije. Na početku smotre brojne okupljene pozdravili su župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, gradonačelnik Ludbrega Dubravko Bilić i predsjednica Zajednice kulturno-umjetničkih udruga Varaždinske županije Ljubica Galić. Smotru su otvorili članovi KUD-a “Hrvatskih željeznica” iz Varaždina s koreografijom pjesama i plesova Baranje. […]

    today02/06/2026 60

    0%