play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

FOTO: Velik broj vjernika proslavio blagdan svetog Roka u Druškovcu

Usprkos visokim temperaturama te užurbanoj svakodnevici, stresnom i dinamičnom načinu života, velik broj vjernika molitvom i pjesmom i ove je godine tradicionalno u Druškovcu slavio blagdan svetog Roka, zagovornika bolesnika i zaštitnika od kuge i kolere.

Obilježavanje svetog Roka u Druškovcu krenulo je trodnevnim duhovnim pripremama u večernjim satima od utorka 13. kolovoza, dok je u petak 16. kolovoza proslava započela jutarnjom svetom misom na otvorenom pokraj kapele.

Središnje misno slavlje u 11 sati predslavio je preč. Ivica Cujzek, župnik župe svetih Fabijana i Sebastijana u Varaždinu, dekan Zapadnovaraždinskog dekanata te predstojnik Ureda za pastoral duhovnih zvanja i ministranata, a u slavlju su sudjelovali i Ženska vokalna skupina svetog Jurja iz Maruševca te Zbor odraslih i pjevači iz Druškovca.

Prigodni program pucanja iz kubura nakon svete mise i ove su godine izveli članice i članovi Kuburaške udruge Maruševec – KUM.

Blagdan svetog Roka i proštenje ovdje u Druškovcu tradicionalno je za drugu polovicu godine za ovaj kraj naše županije. Potvrđuje to velik broj vjernika koji posljednjih dana ovdje hodočaste, kao i danas na samu svetkovinu svetog Roka. Proslave svetaca odnosno proštenja u Hrvatskoj su od posebne važnosti zbog svoje religijske, kulturne i društvene uloge zato na području Općine Maruševec uz Rokovo slavimo i Jurjevo u travnju, Presveto trojstvo u svibnju i Čiselsku nedelu u listopadu – rekao je načelnik Općine Maruševec Mario Klapša koji je zajedno s općinskim vijećnicima prisustvovao proslavi.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Nova godina započela uz priče o znanju, talentu i predanosti: Župan Stričak upriličio prijem za istaknute pojedince iz medija, sporta i plesa

    Prvog radnog dana nove 2026. godine župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, zajedno s predsjednikom Županijske skupštine Krunoslav Lukačić, priredio je prijem za novinara Roberta Pehardu, karatista Tea Biškupa i plesačicu Maju Racanović, koji su tijekom protekle godine ostvarili zapažene rezultate, svatko na svom području. Robert Peharda, urednik i novinar portala Megapuls, osvojio je drugu nagradu prema glasovima publike u izboru za Najbolju lokalnu novinarsku priču, i to za priču o […]

    today02/01/2026 56

    0%