play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Danas je Svjetski dan darivatelja krvi

Svake godine 14. lipnja obilježava se Svjetski dan darivatelja krvi širom svijeta, te se tom prigodom želi javno zahvaliti, ali i istaknuti izuzetan doprinos dobrovoljnih – neplaćenih darivatelja krvi u opskrbi nacionalnog zdravstvenog sustava s dostatnim količinama krvi i krvnih pripravaka.

Cilj obilježavanja je podići globalnu svijest o potrebi dostatne sigurne krvi i krvnih pripravaka za transfuziju osobama kojima donirana krv spašava život, te redovito organiziranje i provođenje akcija dobrovoljnog darivanja krvi.

Ovogodišnji slogan glasi „Darivanje krvi je čin solidarnosti. Darujte krv i spasite život“

Poruka želi skrenuti pozornost na uloge koje dobrovoljno darivanje krvi ima u spašavanju života i jačanju solidarnosti unutar zajednica.

GDCK Ivanec će Svjetski dan darivatelja obilježiti sa svojim darivateljima članovima „Kluba 100+“ druženjem u Virtualnoj zagorskoj hiži u Gornjoj Voći gdje će ih primiti načelnica gđa. Sanja Kočet i prezentirati rad ovog značajnog i vrijednog, te zanimljivog Europskog projekta za lokalnu zajednicu i šire.

Ove godine, do 31.05.2022. je u organizaciji GDCK Ivanec prikupljeno ukupno 976 doza krvi te je povodom obilježavanja Svjetskog dana darivatelja krvi, 14. lipnja podijeljeno ukupno 149 zahvalnica, koje su darivatelji primili na svoju kućnu adresu. Darivateljima koji uz zahvalnicu primaju znak priznanja isto će biti uručeno povodom Dana darivatelja krvi Hrvatskog Crvenog križa u listopadu.

Svim dobrovoljnim darivateljima krvi upućujemo iskrene čestitke povodom Svjetskog dana darivatelja krvi te im zahvaljujemo na iskazanoj solidarnosti, humanosti i na svakoj darovanoj dozi krvi koja je mnogima spasila život.” – poručuju iz gdck Ivanec.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Otvoreni 10. Rabuzinovi dani: Umjetnost Ivana Rabuzina ponovno oživjela u njegovu domu

    Svečanim otvorenjem izložbe „Stotine cvjetova u mom domu” u kući Ivana Rabuzina u Ključu, u petak su započeli jubilarni 10. Rabuzinovi dani, manifestacija koja Novi Marof i ove godine pozicionira kao važno središte umjetnosti i likovnog stvaralaštva.   Otvorenje je održano na poseban datum - na 105. godišnjicu rođenja jednog od najznačajnijih hrvatskih slikara naive, Ivana Rabuzina, čime je događaj dobio dodatnu simboliku i emocionalnu snagu. Upravo u njegovom domu, […]

    today28/03/2026 185

    0%