play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Većina vijećnika Županijske skupštine izjasnila se protiv održavanja 4. sjednice po hitnom postupku

Na 4. sjednici Županijske skupštine Varaždinske županije većina vijećnika danas se izjasnila da nije suglasna s opravdanošću dostavljenog prijedloga 16 vijećnika iz redova SDP-a, HSS-a i NS Reformista o održavanju sjednice Skupštine po hitnom postupku.

Oni su tijekom održavanja 3. sjednice Županijske skupštine 15. listopada 2025. podnijeli službeni prijedlog o sazivanju tematske sjednice po hitnom postupku na temu stanja u zdravstvenom sustavu Varaždinske županije s naglaskom na poslovanje Opće bolnice Varaždin.

Predsjednik Županijske skupštine Krunoslav Lukačić izvijestio je da se Predsjedništvo Skupštine na sjednici u četvrtak, 23. listopada, većinom glasova izjasnilo da nisu suglasni s opravdanošću dostavljenog prijedloga za sazivanje sjednice po hitnom postupku.

O prijedlogu se očitovao i župan Anđelko Stričak, koji je napomenuo da se o izvješćima zdravstvenih ustanova raspravljalo na sjednici Županijske skupštine u srpnju ove godine.

Na 2. sjednici Županijske skupštine održanoj 16. srpnja raspravljalo se o izvješćima svih zdravstvenih ustanova kojima je osnivač Varaždinska županija. Od 18 oporbenih vijećnika u raspravi je sudjelovao samo jedan, gospodin Luka Zrinski. Naglašavam da su izvješća zdravstvenih ustanova bila uvijek dostavljana vijećnicima Županijske skupštine na raspravu i prihvaćanje. Sva izvješća su također dostupna na službenim web stranicama Varaždinske županije. Slijedom toga, a s obzirom da se o izvješćima raspravljalo prije tri mjeseca, nema potrebe o tome ponovno raspravljati, a kamoli sazivati sjednicu po hitnom postupku” – naveo je u očitovanju župan Stričak.

Većina vijećnika donijela je zaključak da ne prihvaća razloge za sazivanje sjednice po hitnom postupku, nakon čega je 4. sjednica Županijske skupštine zaključena.

   

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Novi Marof dobiva Multifunkcionalni centar za mlade

    S dobrim razlogom, novomarofski gradonačelnik Siniša Jenkač sudjelovao je prošlog tjedna na 3. Danu poljoprivrede, ribarstva i šumarstva u Puli. Tamo je, potpisao ugovor o sufinanciranju projekta rekonstrukcije zgrade „stare škole” u Novom Marofu koja će postati Multifunkcionalni kulturni centar za mlade, a potpora Agencije za plaćanje u poljoprivredi, ribarstvu i ruralnom razvoju iznosi 7.515.600 kuna/997.491,54 eura, odnosno 90 posto od ukupno prihvatljivih troškova projekta. Podsjetimo, projekt „Multifunkcionalni kulturni centar […]

    today02/11/2022 549

    0%