play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Varaždinski natjecatelji osvojili čak 9 medalja na Državnom natjecanju iz mentalne aritmetike

U Varaždinu je održano Državno natjecanje iz mentalne aritmetike u organizaciji programa Malac Genijalac Varaždin, koje je okupilo ukupno 204 djece iz cijele Hrvatske.

Poseban uspjeh ostvarili su upravo varaždinski natjecatelji koji su osvojili čak 9 medalja u dvije natjecateljske kategorije – pismenom dijelu natjecanja i mentalnom računanju.

U pismenom dijelu natjecanja zlatnu medalju osvojio je Adrijan Mumlek, srebrne medalje osvojili su Matea Jelavić i Lucas Hanjš Šket, dok su brončane medalje osvojili Dea Bek i Lovro Hleb.

U kategoriji mentalnog računanja zlatnu medalju osvojila je Matea Jelavić, srebrnu Lucian Rožić, dok su brončane medalje osvojili Dea Bek i Adrijan Mumlek.

Na natjecanju je sudjelovalo ukupno 15 djece iz Varaždina, a ostvareni rezultati još su jednom pokazali kvalitetu rada, predanost djece i mentora te veliki interes za razvoj logičkog razmišljanja i mentalnih vještina od najranije dobi.

Mentalna aritmetika kod djece razvija koncentraciju, pažnju, samopouzdanje, logičko razmišljanje i sposobnost brzog rješavanja problema, a državno natjecanje predstavlja krunu njihovog cjelogodišnjeg rada i truda.

Događaj je održan uz podršku Fakulteta organizacije i informatike, Varaždinske županije i Grada Varaždina, čime je još jednom potvrđena važnost ulaganja u obrazovanje, izvrsnost i razvoj djece i mladih.

Posebno smo ponosni na uspjeh naših varaždinskih natjecatelja koji su ostvarili izvanredne rezultate u vrlo jakoj konkurenciji djece iz cijele Hrvatske. Ovo natjecanje nije samo prilika za osvajanje medalja, već i potvrda koliko se trud, rad i upornost djece isplate. Veseli nas što Varaždin ponovno pokazuje koliko se ovdje potiču znanje, izvrsnost i razvoj dječjih potencijala“, izjavila je Ines Slunjski, vlasnica škole Malac Genijalac Varaždin.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Politika

    Mladež HDZ-a povodom Dana zaljubljenih Varaždincima podijelila proljetne sadnice

    Članovi HDZ-ove Mladeži već tradicionalno daruju Varaždinke i Varaždince povodom Dana zaljubljenih. Ovog su Valentinova u prijepodnevnim satima šarenim jaglacima iznenadili građane na ulasku u varaždinsku Gradsku tržnicu. Predsjednik Mladeži Tin Jurak tom je prilikom naglasio kako u HDZ-u uvijek koriste ovakve prilike kako bi obradovali jedni druge i širili poruke zajedništva i ljubavi, a upravo je to ono što nam je u današnje doba potrebnije više no ikada. „Valentinovo […]

    today15/02/2022 213

    0%