play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

„Plamteća voda“ Baleta riječkog HNK Ivana pl. Zajca stiže i u Varaždin

Nakon Bonna, Maribora, Zagreba, Šibenika, Pule, Osijeka i Herakliona na Kreti „Plamteća voda“ Baleta riječkog HNK Ivana pl. Zajca stiže i u Varaždin. Baletno-plesna hit predstava “Plamteća voda” glasovitog koreografa Andonisa Foniadakisa u izvedbi riječkog baletnog ansambla će se na pozornici varaždinskog HNK-a u petak, 4. studenog u 19 sati i 30 minuta te donijeti svoju već prepoznatljivu vatrenu energiju, eksploziju pokreta i erupciju emocija.

Predstava koja od svoje premijere ne prestaje oduševljavati i publiku i kritiku, kako u matičnoj kući tako i na brojnim domaćim i međunarodnim gostovanjima, gostuje u Varaždinu u sklopu suradnje i razmjene gostovanja Konzorcija hrvatskih narodnih kazališta – K-HNK.

Usredotočivši se u svojoj koreografiji na kontrastnu prirodu vode, izvora života i razorne sile te spajajući vodu i vatru, a i mnoge druge suprotnosti na kojima još od iskona počivaju naš život i svijet, Andonis Foniadakis stvara iznimno zahtjevnu koreografiju, a plesači na granici izdržljivosti pomiču vlastite granice. Njihova tijela i njihov pokret stvaraju neodoljivo impresivne slike isprepletene snažnim emocijama. Slike koje nose i snažnu umjetničku poruku nade. Iskonski, intenzivno, nadnaravno. I ostavljaju publiku bez daha.

„Plamteća voda“ je na svojim inozemnim gostovanjima, „zapalila“, između ostalih, i publiku u njemačkom Bonnu gdje su članice i članovi riječkog baletnog ansambla pozdravljeni stajaćim ovacijama, a jednako je bilo i na nedavnom gostovanju na grčkoj Kreti. To je ujedno bila i prva predstava međunarodno poznatog koreografa Foniadakisa na njegovom rodnom otoku.
„Nakon napetih šezdeset minuta uslijedila je eksplozija pljeska publike oduševljene izvrsnim ansamblom“, istaknuo je, nakon izvedbe u Bonnu, u svojoj kritici „Bonner General-Azeiger“, najtiražniji dnevni list u Bonnu i regiji. U istoj je kritici E. Einecke-Klövekorn istaknuto je kako se „od 14 plesača zahtijeva fleksibilnost, okretnost, izdržljivost što često prelazi  u zahtjevne akrobatske podvige“, te da „ansambl u kratkim vatrenim kostimima pleše kao da je riječ o borbi za život, uz silovitu glazbu“ i kako su „tijela u paklenom scenariju, u divljem tempu uz strastvenu energiju, pogurana  na granicu fizičke izdržljivosti..“

Uz dramaturga i koreografa Andonisa Foniadakisa, autorski tim  „Plamteće vode“ čine skladatelj Julien Jean-Pascal Tarride, scenograf i oblikovatelj svjetla A. Birmpilis & CO. te kostimograf Anastasios Soforoniou (za Mesvor Consulting Ltd.).

U predstavi plešu članice i članovi riječkoga Baleta Tea Rušin, Ksenija Krutova, Soyoka Iwata, Maria Matarranz de las Herras, Maria Del Mar Hernandez, Marta Kanazir, Marta Voinea Čavrak, Anna Zardi, Ali Tabbouch, Michele Pastorini, Nicola Prato, Noa Siluvangi, Valentin Chou i Jody Bet.

Ne propustite „ples do posljednjeg daha“ riječkog Baleta.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Na području Općine Trnovec Bartolovečki u tijeku modernizacija LED rasvjete te uređenje odvodnog kanala do potoka Zbel

    Na području Općine Trnovec Bartolovečki u tijeku je niz investicija, a među njima i ulaganje u komunalnu infrastrukturu. Tako je trenutno u tijeku modernizacija LED rasvjete na području cijele općine, a kako je navela načelnica Općine Trnovec Bartolovečki, Verica Vitković, do sada je zamijenjena gotovo polovica rasvjetnih tijela na mjestima gdje ide zamjena "jedan za jedan". Naš projekt je usklađen sa novom zakonskom regulativom koja je stupila na snagu ove […]

    today02/11/2024 94

    0%