play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Odlične vijesti za mlade obitelji: u Varaždinskim Toplicama niče novi dječji vrtić za koji je u Grad stiglo bespovratnih 8,6 milijuna kuna

 

U Varaždinskim će Toplicama uskoro niknuti novi objekt Dječjeg vrtića Tratinčica čime će se stvoriti infrastrukturni kapaciteti za povećanje dostupnosti ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja na području grada te adekvatni uvjeti za njegovo provođenje. Riječ je o projektu za koji je u Grad Varaždinske Toplice stiglo bespovratnih 1,1 milijun eura, odnosno 8,6 milijuna kuna.

 

Naime, gradonačelnica Dragica Ratković ovih je dana potpisala ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava s Ministarstvom znanosti i obrazovanja čime će Gradu biti dodijeljen najveći mogući iznos potpore.

 

Zahvalivši resornom ministarstvu na dodjeli bespovratnih sredstava, gradonačelnica Ratković poručila je kako je ovo jedan od najznačajnijih projekata na području Varaždinskih Toplica.

 

-Izgradnjom i opremanjem nove zgrade Dječjeg vrtića Tratinčica stvorit ćemo infrastrukturne i materijalne kapacitete za povećanje dostupnosti ranog i predškolskog odgoja i obrazovanja na području Varaždinskih Toplica. Na taj način osigurat ćemo uvjete za ugodan boravak djece u vrtiću te kvalitetno učenje i obrazovanje što utječe na podizanje kvalitete života i obrazovanja i pozicionira Varaždinske Toplice kao privlačnu sredinu za život mladih obitelji – rekla je gradonačelnica Ratković.

 

Grad Varaždinske Toplice ovim je projektom još jednom dokazao kako su mu djeca i mladi u fokusu.

 

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Župan Stričak sudjelovao u Đakovu na sjednici Vijeća za regionalni razvoj: pokrenuta anketa za građane o potrebama stanovanja  

    Novi projekti Varaždinske županije, kao i drugih hrvatskih županija, gradova i općina, bit će i dalje iznimno važni za povlačenje sredstava iz novog proračuna Europske unije nakon 2027. godine. Hrvatskoj će u novom Višegodišnjem financijskom okviru EU-a na raspolaganju biti 16,8 milijardi eura, prema inicijalnom prijedlogu Europske komisije, a prioriteti ulaganja na lokalnoj i regionalnoj razini bit će utvrđeni Nacionalnim planom regionalnog razvoja do 2035. godine (NPRR), čiju izradu pokreće […]

    today04/07/2026 4

    0%