play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Ministar Šipić gradonačelniku Jenkaču uručio ugovor vrijedan gotovo 49 tisuća eura

U četvrtak je u Glazbenoj školi u Varaždinu održana svečana dodjela ugovora o bespovratnim sredstvima u okviru Poziva Ministarstva demografije i useljeništva „Dostupnost kvalitetnih i priuštivih sadržaja za djecu u lokalnim zajednicama kroz opremanje i uređenje igrališta za djecu“.

 

Ministar demografije i useljeništva Ivan Šipić tom je prigodom gradonačelniku Grada Novog Marofa, Siniši Jenkaču, uručio ugovor vrijedan 48.979,83 eura. Riječ je o bespovratnim sredstvima koja će Grad iskoristiti za opremanje i uređenje dječjih igrališta na području grada, čime se nastavlja ulaganje u stvaranje sigurnih i kvalitetnih prostora za djecu.

 

Gradonačelnik Jenkač istaknuo je važnost ovakvih ulaganja za najmlađe, naglasivši pritom kako su ulaganja u dječja igrališta dio strateškog pristupa Grada u razvoju sadržaja za djecu i obitelji.

 

– Djeci treba osigurati što bolje uvjete školovanja, na čemu kontinuirano i predano radimo, ali moraju imati i zadovoljavajuće prostore za igru. Naš cilj je da svako naselje u Novom Marofu ima uređene, sigurne i funkcionalne prostore u kojima se djeca mogu igrati, razvijati i družiti. Ova sredstva Ministarstva demografije omogućuju nam da nastavimo s tim ciljem i dodatno unaprijedimo kvalitetu života naših najmlađih sugrađana – izjavio je gradonačelnik Jenkač.

 

Naglasio je kako ulaganje u djecu nije trošak, već se radi o najvažnijoj investiciji u budućnost.

 

– Grad Novi Marof nastavit će koristiti sve dostupne mogućnosti kako bi stvorio bolje uvjete za život obitelji na svom području. Hvala Ministarstvu i ministru Šipiću na prepoznavanju naših potreba i što ulažu u budućnost, kako našeg grada, tako i cijele Hrvatske – poručio je gradonačelnik.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    Varaždinska županija na velikom WHO svjetskom kongresu prijatelja osoba starije dobi u Španjolskoj

    Provedena istraživanja, projekti i strateške aktivnosti za unapređenje života osoba starije dobi u Varaždinskoj županiji uspješno su predstavljeni na velikom 3. svjetskom kongresu gradova i zajednica prijatelja osoba starije dobi u Donostiji u Španjolskoj. Kongres u suorganizaciji Svjetske zdravstvene organizacije (WHO) i Instituta za starije osobe i socijalne usluge Španjolske (IMSERSO) okupio je 800-tinjak stručnjaka iz 76 zemalja, a s ciljem unaprjeđenja kvalitete života starijih osoba diljem svijeta. Varaždinsku županiju […]

    today26/06/2026 6

    0%