play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Klapa Šufit svim sudionicima CMC festivala žele mirno more

Klapa Šufit na ovogodišnjem će se CMC festivalu u Vodicama predstaviti pjesmom “Mirno ti more” koja je plod dugogodišnjeg prijateljstva s Vojanom Koceićem. Prva je ovo glazbena suradnja s Vojanom iz PILOT studija, a posebna je i po tome što je Vojan autor glazbe i teksta, ali i spota. Tekst uz njega potpisuje Elvis Sršen, dok su za aranžman zaslužni Leo Škaro, Vojan i Vinko Didović. Zašto baš ova pjesma, odakle inspiracija i kako je to napraviti baš sve, od slova, nota do vizuala, otkrio nam je autor:
“S dečkima iz klape znam se već nekoliko godina iz različitih đireva pa nam je zato sve išlo glatko, jednostavno i bez puno filozofiranja. Kako nema svirki u ovo pandemijsko vrijeme, idealno je vrijeme za pisanje. Tako je onda došlo i do drage mi suradnje sa Šufitom. Snimali smo na nekoliko lokacija, dodali još kadrove u kojima se pojavljuje ženski lik. Dečki su profesionalci pa nismo imali neočekivanih situacija i iznenađenja. Iako nam je prva, nadam se da nam nije zadnja suradnja.”

“U ovim teškim vremenima pandemije koronavirusa, iako nemamo mogućnosti nastupa, odlučili smo snimiti novu pjesmu te bar na taj način imati kakav-takav doticaj s našom vjernom publikom”rekao nam je klapski bas Zdeslav Mišurac“Snimanje se odvilo na jedan lijepi, sunčani dani “kada smo napokon mogli malo opuštenije izići na zrak, no i tada smo držali propisanu distancu.”

Vjerojatno je to i jedan od razloga što su se dečki “nahodali” kroz spot. Prva izvedba pjesme bit će na CMC festivalu u Vodicama u lipnju.
“Posebno se radujemo tom datumu jer ćemo tada opet moći na binu zajedno kao klapa. Nadamo se da će ovaj put, za razliku od prošle godine, biti prisutna i publika jer je u Vodicama uvijek prava fešta. Nadamo se da ćete uživati u pjesmi i da se čim prije vidimo na koncertima”naglasio je Zdeslav.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    Podrška Grada Varaždina Hrvatskoj ligi za hipertenziju

    Zamjenik gradonačelnika Grada Varaždina i saborski zastupnik Miroslav Marković prisustvovao je Svečanoj skupštini Hrvatske lige za hipertenziju u Zagrebu te primio plaketu za doprinos i podršku Grada Varaždina javnozdravstvenim akcijama ove organizacije. Predsjednik Lige za hipertenziju akademik Bojan Jelaković i potpredsjednik prof. dr. sc. Ivan Pećin zahvalili su gradonačelniku dr. sc. Nevenu Bosilju i njegovom zamjeniku, saborskom zastupniku Miroslavu Markoviću na vrlo aktivnom sudjelovanju Grada Varaždina u kampanjama „Lov na […]

    today12/12/2025 79

    0%