play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U Sračincu održane sportske igre umirovljenika

Dvjestotinjak umirovljenika iz deset umirovljeničkih udruga koje djeluju na području Varaždinske županije, okupilo se u Sračincu kako bi sportskim aktivnostima obilježili početak ljeta. Domaćini i organizatori bili su vrijedni umirovljenici iz Udruge umirovljenika Sračinec – Svibovec Podravski.

Ovo je već tradicionalni susret umirovljenika koji održavamo u Sračincu. Radi se o našem projektu pod nazivom “Ususret ljetu sa zlatnim godinama”, koji ima za cilj promociju zdravog, aktivnog života za osobe treće životne dobi. Danas se natječe devet udruga naših prijatelja, a mi kao domaćini brinemo za organizaciju događanja. Svaku udrugu predstavlja 16 članica i članova, koji se natječu u aktivnostima primjerenim dobi – tako imamo natjecanje u kuglanju na visećoj kuglani, pikadu, bacanju kolutova, nošenju jaja u žlici i nošenju mlinčeka – rekao je domaćin susreta Božidar Mesek, predsjednik Udruge umirovljenika Sračinec – Svibovec Podravski.

Osim sporta, tu je naravno i zabavno – gastronomski dio, za koji su se pobrinuli domaćini. Cjelokupni iznos potreban za organizaciju susreta pokriva Općina Sračinec iz općinskog proračuna.
Iz godine u godinu podržavamo rad naše udruge umirovljenika, a veseli nas da su se okupili umirovljenici iz velikog broja prijateljskih udruga. Danas je ponovno do izražaja došao naš park Velika graba, u kojem je održan jedan dio natjecanja, a onaj zabavni dio s ručkom odvija se u Domu kulture. Hvala svim članicama i članovima Udruge umirovljenika Sračinec – Svibovec Podravski koji svoje slobodno vrijeme koriste za druženje i organizaciju ovakvih akcija – naglasio je načelnik Općine Sračinec Božidar Novoselec, koji je posjetio umirovljenike u društvu predsjednika Općinskog vijeća Krunoslava Lukačića.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Varaždinski aerodrom ponovno u funkciji

    Devet mjeseci nakon što je bio izbrisan sa svih aviokarata u Europi, varaždinski aerodrom ponovno je u funkciji. Svečano otvorenje bilo je u subotu, a nazočili su mu, između ostalih, varaždinski gradonačelnik Neven Bosilj, župan Varaždinske županije Anđelko Stričak, saborska zastupnica Barbara Antolić Vupora, predstavnici Aerokluba Varaždin, kao i direktor tvrtke ''Parkovi'' Marin Bašić. Zahvaljujući uređaju za noćno slijetanje, aerodrom će u narednom razdoblju biti dostupan 24 sata dnevno, a […]

    today08/11/2021 478

    0%