play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U Sračincu obilježen Dan antifašističke borbe

Povodom Dana antifašističke borbe, koji se obilježava 22. lipnja, u Sračincu je pored spomenika palim borcima položen vijenac i odana počast antifašistima. Spomenik koji se nalazi ispred Osnovne škole Sračinec obišli su načelnik Općine Sračinec Božidar Novoselec te vijećnice i vijećnici Općinskog vijeća. Na spomen ploči uklesano je petnaest imena palih boraca s područja Sračinca.

Dan antifašističke borbe slavi se u sjećanje na 22. lipnja 1941. kada je u šumi Brezovica skupina sisačkih antifašista osnovala prvu organiziranu i oružanu antifašističku postrojbu u Hrvatskoj i Europi u Drugome svjetskom ratu.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    U Završju Podbelskom sletio s ceste u jarak i na mjestu preminuo

    U Završju Podbelskom u ponedjeljak, 27. siječnja, oko 16.30 je došlo do prometne nesreće u kojoj je smrtno stradala jedna osoba. Naime, muškarac starosti 41 godinu je upravljao osobnim automobilom, sletjevši pritom u cestovni jarak. Zbog zadobivenih ozljeda preminuo je na mjestu događaja. Zbog policijskog očevida cesta je bila zatvorena za sav promet, a vozila su se usmjeravala na obilazne pravce, priopćeno je iz PU varaždinske.

    today28/01/2025 129

    0%