play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Premijerni „Trnovec kup 2026.” okupio brojne male nogometaše iz Hrvatske, Slovenije i Mađarske

 

U okviru obilježavanja Dana Općine Trnovec Bartolovečki, prošloga su tjedna na radost svih mještana održana brojna kulturna i društvena događanja, dok je subota bila rezervirana za sport.

 

U organizaciji Nogometnog kluba Trnje u Trnovcu je održano premijerno izdanje međunarodnog nogometnog turnira za mlađe uzraste „Trnovec kup 2026.”. Riječ je o turniru za uzrast do 9 godina, koji je ujedno dio proslave 80. godišnjice osnutka NK Trnje.

 

Na turniru se natjecalo 16 ekipa raspoređenih u četiri skupine. Uz domaćine, već na prvom izdanju sudjelovali su renomirani klubovi poput hrvatskih prvoligaša Varaždina i Slaven Belupa te slovenskih prvoligaša Maribora i Mure. Natjecali su se i slovenski Nafta i Radomlje, kao i zagrebački HAŠK, Concordia, Varteks, Nogometna akademija Lumen te gosti iz Mađarske i drugi prijateljski klubovi iz okolice.

 

Varaždin je u finalu pobijedio Varteks 1:0, a strijelac je bio Jakov Panić. U utakmici za treće mjesto Mura je pobijedila HAŠK, također rezultatom 1:0.

 

Turnir je protekao u sportskom i fair-play duhu, a male nogometaše svojim su dolaskom razveselila i poznata nogometna imena.

Nagrade najboljim momčadima i pojedincima uručili su prvotimci Varaždina Oliver Zelenika i Aleksa Latković te trnovečke nogometne legende Danijel Hrman i Robert Težački.

 

Načelnica Općine Trnovec Bartolovečki Verica Vitković, koja je svečano otvorila turnir, tom je prilikom izrazila zadovoljstvo zbog održavanja prvog „Trnovec kupa 2026.” i pohvalila NK Trnje za dobru organizaciju.

 

Iznimno mi je drago što smo danas ovdje na prvom izdanju Trnovec kupa koji okuplja velik broj mladih nogometaša, ali i renomiranih klubova iz Hrvatske i inozemstva. Ovakvi događaji imaju veliku vrijednost za našu zajednicu jer potiču djecu na bavljenje sportom, razvijaju prijateljstva i promiču zdrave životne navike. Vjerujem i nadam se da će ovaj turnir postati tradicionalan, iz godine u godinu sve veći i kvalitetniji, uz sudjelovanje brojnih poznatih nogometnih imena – rekla je načelnica Vitković te čestitala svima na sportskom duhu i borbenosti, a posebno najboljim ekipama.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Ponos, zahvalnost i sjećanje: Klenovnik obilježio Dan pobjede i 30 godina VRO Oluja

    Svečano i dostojanstveno, s tugom, ali i velikim ponosom, u Klenovniku su u utorak obilježeni Dan pobjede i Domovinske zahvalnosti i Dan hrvatskih branitelja te 30. obljetnica Vojno-redarstvene operacije Oluja. Obilježavanje su organizirali Općina Klenovnik, Udruga dragovoljaca i veterana Domovinskog rata i župa Presvetog Trojstva Klenovnik, a počelo je odavanjem počasti poginulim, preminulim i nestalim braniteljima kod Križa na groblju u Klenovniku, gdje su se sudionici Oluje prisjetili slavnih dana […]

    today06/08/2025 117

    0%