volume_up
  • cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

PORAZ Varteks promašio prigode na početku, domaćin kaznio iz kontranapada

Bumbari su u subotu poraženi, rezultatom 2:0 u Grubišnom Polju, u utakmici koju su bolje otvorili, ali domaćin ih je ‘presjekao’ kontrama i s dva pogotka stigao do pobjede.

Nogometaši Varteksa u Grubišnom Polju su istrčali ponovno u identičnoj formaciji kao protiv Garića, s 3-5-2, gdje je ozlijeđenog Jakupaka, koji će po svoj prilici propustiti dobar dio sezone, u prvih 11 upao Matija Katanec!

Veliko pozitivno iznenađenje za navijače Varteksa, jer konačno su potpisali ovog braniča, koji je trenirao s klubom od prvog dana priprema. Radi se o 34-godišnjem Varaždincu, s preko 250 nastupa u prvim ligama Hrvatske, Bosne i Hercegovine, Mađarske i Rumunjske, i koji ima čak i šest europskih nastupa za Zrinjski.

Varteks je krenuo dobro, već u 3. minuti Havojić s 30-ak metar pokušava lob udarcem, ali lopta odsjeda u prečki. Imao je nedugo potom prigodu i Matija Kanceljak, a onda tik pred ‘hlađenje’ na polovici prvog dijela, i odlična prigoda Glavice.

Bumbari su bili bolji, ali domaćin je prijetio kroz kontrapanade, a jedan takav odsjeo je u mreži. Naročito su opasni bili po lijevoj strani, a iz jedne takve akcije Pleić prolazi, dolazi praktički do linije, i zavrče u sredinu, gdje je Kolumbijac Zuniga najspretniji.

Igrače Dražena Beseka kao da je šokirao primljeni pogodak, pa su odmah nakon njega domaćini složili još dvije šanse, a opet prijete Pleić te Zuniga. Varteks je imao dominaciju na terenu, ali Bilogora j povećala prednost do odmora. Nakon jednog kornera, i novog asista Pleića, Hajdarović je najviši u skoku, za 2:0.

Minutu prije odmora krasna akcija Varteksa, lopta u dubinu, prijem utrčalog Kanceljaka i pogodak u malu mrežicu, ali drugi pomoćni Selenić označuje – zaleđe. Bumbari prosvjeduju, ali što je tu je, nedugo nakon toga sudac pokazuje put u svlačionicu.

U nastavku Besek kreće izmjenom Havojić – Hrastić, a i dalje gledamo sličnu sliku. Varteks ima loptu u nogama, ali ne uspijeva previše zaprijetiti. Gosti se sada još lakše brane, jer imaju dva gola prednosti, i sve su sigurniji, a radi se o iskusnoj i dobroj ekipi. Čak su i prijetili sve više, s obzirom da Bumbari sve karte bacaju u napad te ostavljaju sve više prostora iza sebe.

Iz jedne takve prigode, u 65. minuti, trener-igrač Željko Ostrman, prebacuje vratara Banfića, ali srećom po navijače gostiju, i gol. Nekoliko minuta kasnije i odlična prigoda za Hrženjaka, koji bježi domaćinima ali daje si predug ‘for’.

Veliko uzbuđenje u 86. minuti, i čini se, ponovno pogrešna odluka sudaca, Glavica je povučen u trenu kada samo treba ugurati loptu u prazan gol, na ubačaja Kanceljaka, no sudac ostaje ‘nijem’.

– Zaslužena pobjeda domaćina, iz jednostavnog razloga jer mi kod 0:0 nismo iskoristili tri situacije i poveli. Jednostavno danas nismo bili dorasli utakmici, prihvatili su moji igrači igru koju je domaćin nametao, s puno prekida, priče, simuliranja. Nismo bili danas pravi da možemo izvući bolji rezultat – istaknuo je trener Besek.

Bumbari su tako stigli do prvog poraza u sezoni, a nema prevelikog vremena za tugovanje, jer već u srijedu u 16:30 slijedi jedna od ‘utakmica godine’, pretkolo domaćeg kupa u Pretetincu, protiv Međmurca. A onda za subotu, još jedan klub iz susjedstva – Nedelišće.

Bilogora 91 – Varteks 2:0 (2:0)

Glavni sudac: Nikola Kristić (Ćeralije), pomoćni suci: Marijo Lješčak (Gornje Bazje), Hrvoje Selenić (Slatina).

Strijelci: 1:0 Zuniga (31), 2:0 Hajdarović (39).

Bilogora 91 – Gabranović, Horvat, Matjanić, Hajdarović, Ostrman, Zuniga (od 84. Pačko), Pleić, Matić (od 72. Kunštek), Marušić (od 46. Škojo), Araujo Guedes (od 84. Stanić), Vicić (od 46. Plavšić). Trener: Željko Ostrman.

Varteks – Banfić – Telebar, Ptiček, Katanec – Mihalinec, Matova, Kukec, Glavica, Kanceljak – Havojić (od 46. Hrastić), Hrženjak (od 74. Lukačić). Trener: Dražen Besek.

Nove vijesti

• PLAYLISTA
  • Kultura

Poziv na uključivanje u 7. izdanje Festivala varaždinskih dvorišta

Sedmo izdanje Festivala vraždinskih dvorišta bit će održano 25. i 26. lipnja 2022., a Turistička zajednica ovime upućuje poziv svim zainteresiranim vlasnicima dvorišta u povijesnoj jezgri grada da prijave interes za sudjelovanje putem priloženog obrasca. Festival varaždinskih dvorišta Turistička zajednica grada Varaždina osmislila je i pokrenula s ciljem razvoja sadržaja, obogaćivanja turističke i kulturne ponude te oživljavanja povijesne jezgre gospodarskim aktiviranjem dvorišta. Vlasnici dvorišta mogu samostalno osmisliti i predložiti program […]