play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Održana konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Novog Marofa

U velikoj dvorani Kulturnog centra Ivan Rabuzin u srijedu je održana konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća Grada Novog Marofa.

S liste koalicije HDZ, HSS Braće Radić, HNS i HSU u Gradskom je vijeću Novog Marofa deset članova: Vinko Pošta, Mladen Benjak, Zvonimir Puškadija, Vladimir Vuger, Zdravko Maltar, Miro Sabolić, Josip Pofuk, Dragutin Đakmanec, Ivica Šantek i Ivica Đurin. SDP je osvojio tri mandata, a njihovi vijećnici su Mladen Smoljanec, Nataša Husaina i Marijan Gradišćak. Domovinski pokret i Reformisti su osvojili po jedan mandat, pa je s liste Domovinskog pokreta u Gradsko vijeće ušao Josip Gazdek, a s liste Reformista Luka Brezovec. Na konstituirajućoj sjednici Mladen Benjak izabran je za predsjednika Gradskog vijeća, a Ivica Šantek i Zvonimir Puškadija za njegove zamjenike. Sva trojica izabrana su jednoglasno.

Novoizabrani predsjednik Mladen Benjak zahvalio je svima na povjerenju kazavši kako će to povjerenje nastojati opravdati te biti objektivan predsjednik. „Nastojat ću da ova vijećnica bude mjesto tolerancije i međusobnog uvažavanja. Očekujem demokratsko okružje i konstruktivne rasprave.” – rekao je Benjak. Dodao je kako će u Gradskom vijeću sigurno biti i kritika i prijepora, no kako svi moraju imati isti cilj, a to je razvoj Novog Marofa i boljitak svih stanovnika. „Sve vijećnike pozivam na suradnju bez obzira na to kojim strankama ili klubovima pripadali. Samo s dobrom suradnjom možemo donijeti dobre odluke, a samo s dobrim odlukama možemo ići prema boljoj budućnosti.” – zaključio je Benjak naglasivši kako očekuje dobru suradnju i s gradonačelnikom Jenkačem, njegovim zamjenikom, kao i gradskim službama.

Gradonačelnik Siniša Jenkač, pozdravivši sve prisutne i čestitavši im na mandatu, naglasio je kako su njegova vrata uvijek otvorena za sve prijedloge. „Vjerujem da ćemo iduće četiri godine dobro i kvalitetno surađivati na korist svih građana Novog Marofa. Sve prijedloge prihvaćam i trudit ću se uvrstiti ih u proračun kako bismo ih na kraju i realizirali.” – kazao je Jenkač dodavši kako očekuje kvalitetan rad Gradskog vijeća i rješavanje problema građana Novog Marofa.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Radovi na obnovi pruge Čakovec-Varaždin-Koprivnica-Kloštar idu jako dobro

    Potpredsjednik Vlade i ministar mora, prometa i infrastrukture Oleg Butković u pratnji župana Varaždinske županije Anđelka Stričaka, predsjednika Županijske skupštine Krunoslava Lukačića, gradonačelnika Grada Ludbrega Dubravka Bilića, kao i ostalih gradonačelnika i načelnika s područja Varaždinske županije, saborskih zastupnika, županijskih i općinskih vijećnika i pročelnika, obišao je radove na obnovi željezničke pruge na području Varaždinske županije, jednom od najvećih infrastrukturnih zahvata u ovom dijelu Hrvatske. Riječ je o projektu obnove […]

    today13/04/2026 124

    0%