play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Međunarodni susret u sklopu Interact Green projekta: Grad Varaždin u Nyíregyházi

Predstavnici Grada Varaždina kao nositelja projekta „Green infrastructure InterACTive management and regeneration tested through River Drava Forest Park in Varaždin – InterACT Green“, sudjelovali su od 15. do 17. rujna 2025. godine u službenom posjetu Nyíregyházi, Mađarska. Projekt InterACT Green usmjeren je na razvoj i implementaciju održivih zelenih rješenja u urbanim sredinama, uključujući online platformu za razmjenu iskustava te jačanje mreže dionika i transfer partnera. Site Visit je događaj koji omogućuje Transfer partnerima i Transfer stručnjacima učenje o inovativnim akcijama projekta iz različitih lokalnih perspektiva, kao i  izgradnju pouzdanih odnosa između gradova unutar projekta. Tijekom posjeta predstavljeni su pilot projekti i provedeni radni sastanci, interaktivne radionice i terenski obilazak, uključujući lokaciju planiranog pilot projekta i šumu Miyawaki u zoološkom vrtu Sóstó. Tijekom radionica posebna pažnja posvećena je promicanju ekoloških vrijednosti te korištenju digitalnih alata za upravljanje zelenim površinama. Sudionici su razmijenili iskustva s partnerima iz Kamnika (Slovenija), Sierra Espuña (Španjolska) i Nyíregyháze (Mađarska), koji su predstavili vlastite pilot akcije i planove provedbe. Predstavnici Grada Varaždina predstavili su napredak InterACT Green platforme i samog projekta te istaknuli važnost međunarodne suradnje za razmjenu inovativnih rješenja i jačanje održivih praksi u urbanim sredinama. Ovaj posjet dodatno je osnažio partnerske odnose i otvorio prostor za buduće zajedničke aktivnosti. Tijekom službenog posjeta, gradonačelnik Nyíregyháze Kovács održao je radni sastanak s predstavnicima Varaždina te  pozdravio sve sudionike na početku susreta.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    U Maruševcu održano primanje nagrađenih učenika

    Načelnik Mario Klapša jučer je u sklopu obilježavanja Dana Općine Maruševec primio u dvorani Općine Maruševec učenike i mentore Osnovne škole Gustav Krklec Maruševec koji su osvojili prva tri mjesta na županijskim, državnim i međunarodnim natjecanjima. Primanju nagrađenih učenika bili su i roditelji, ravnatelj škole Tomislav Vincek te predsjednik Općinskog vijeća Općine Maruševec Damir Šprem. Zahvalnice Općine Maruševec primili su muška badminton ekipa koja je nastupila na državnom Natjecanju i […]

    today22/04/2022 1439

    0%