play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Županijski dužnosnici podržali rad udruge apstinenata Varaždinske županije „HRABROST“

Alkoholizam je socijalni i javnozdravstveni problem koji pogađa obitelji zajednice. Nažalost, Hrvatska je jedna od zemalja koja ima visoku konzumaciju alkoholnih pića. Obzirom da se nalazimo u mjesecu borbe protiv ovisnosti, Udruga apstinenata Varaždinske županije „Hrabrost“ na Franjevačkom trgu je predstavila svoje aktivnosti.

Njihove aktivnosti i rad došli su podržati i župan Varaždinske županije Anđelko Stričak i njegova zamjenica Silvija Zagorec koji su se tom prilikom i upoznali s članstvom, ali i svim akcijama te programima koje provodi spomenuta udruga.

Predsjednik Udruge Đuro Kobal je naznačio kako Udruga djeluje već šestu godinu zaredom  i broji više od četrdeset članova koji se okupljaju jednom tjedno na radionicama i predavanjima, a Udruga organizira i aktivnosti kao što su sportske igre te izrada prigodnih poklona i brošura.

Zamjenica župana je istaknula kako je posebno zabrinjavajuće što sve veći broj mladih konzumira alkohol, što prva konzumiranja alkohola počinju već u osnovnoj školi ili pak što je u mnogim obiteljima još uvijek smiješno kad se malom djetetu kaže neka „namoči prst u alkohol“, misleći pritom kako mu se ništa neće dogoditi. „Iz tih razloga važno je da imamo jednu ovakvu udrugu, kao što je to Udruga apstinenata Varaždinske županije. Njihovi članovi ne samo da svojim svjedočanstvima mogu osvijestiti širu javnost o problematici ovisnosti o alkoholu, koja razara cijele obitelji, i seže duboko u srž samog društva, već nam svojim nadljudskom voljom i željom koju imaju mogu biti primjer da se vrijedi boriti protiv te bolesti. Stoga pohvaljujem rad ove Udruge te izražavam punu potporu svim članovima u poticanju kulturnih, sportskih i drugih aktivnosti koje olakšavaju i učvršćuju apstinenciju samih članova” – zaključila je Silvija Zagorec.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Otvoreno novo reciklažno dvorište u Varaždinu

    U ponedjeljak je na varaždinskom Motičnjaku otvoreno novo reciklažno dvorište. Službeno su ga pustili u rad gradonačelnik Grada Varaždina Neven Bosilj i Zoran Svetec, direktor gradske tvrtke Čistoća, ovlaštenog davatelja usluge, odnosno tvrtke koja je preuzela upravljanje reciklažnim dvorištem. Obilasku su prisustvovali i zamjenik gradonačelnika Miroslav Marković, predstavnice Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost Maja Bogović i Tihana Marić, predstavnici izvođača radova Darko Varga iz MEPRO d.o.o., Goran Branberger […]

    today23/01/2024 560

    0%