play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Županija poziva na Dane otvorenih vrata Arboretuma Opeka

Po završetku svečane sjednice Županijske skupštine Varaždinske županije, s početkom u 19 sati iz Varaždinske županije pozivaju građane na “Dane otvorenih vrata Arboretum Opeka“

Građani se pozivaju na razgledavanje cijelog kompleksa, a u 20 sati uživaju u koncertu Klape Sveti Juraj Hrvatske ratne mornarice, Varaždinskog tamburaškog orkestra i sopranistice Gabriele Hrženjak. Ulaz na koncert je slobodan.

Tom prigodom u cilju povećanja sigurnosti za sve sudionike u prometu biti će privremeno zatvoren za promet dio županijske ceste 2029 – Vinička ulica od križanja Opečke ulice, Viničke ulice te Ulice bana Jelačića do križanja Viničke ulice i Ulice Josipa Bombellesa u razdoblju od 15 do 23 sata.

Promet će se u navedenom razdoblju odvijati u jednom smjeru (smjer Gornje Ladanje – Vinica) dok će smjer Vinica – Gornje Ladanje biti zatvoren za promet. Promet će se privremeno odvijati putem lokalne ceste 25036 i lokalne ceste 25037 (putem Opečke ulice, Pešćenice Viničke te Gornje ulice).

Stanovnici Viničke ulice moći će neometano ulaziti i izlaziti iz svojih dvorišta u navedenom razdoblju iako će dio prometnice biti zatvoren.

Dežurni će biti pripadnici Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vinica, Dobrovoljnog vatrogasnog društva Gornje Ladanje i Dobrovoljnog vatrogasnog društva Vratno Donje koji će pristigle goste usmjeravati na dostupna osigurana parkirna mjesta.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Kultura

    Varaždinska heljda dobila svoje umjetničko izdanje

    Varaždinska heljda, simbol varaždinske gastronomije i poljoprivredne tradicije dobila je svoju umjetničku instalaciju u Prolazu Marijana Zubera. Nova instalacija postavljena je uz postojeće instalacije - Varaždinsko zelje, Klipič mašinu i Varaždinsko bučino ulje kao posveta čuvanoj sorti heljde na nacionalnoj razini, čime je u ulici prema gradskoj tržnici istaknuta vrijednost još jednog autohtonog proizvoda varaždinskog kraja. Proizvodnja ove žitarice počela je prije više od 150 godina u varaždinskom prigradskom naselju […]

    today15/11/2024 276

    0%