play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Završetak nastavne godine obilježili Danom sporta i svečanom priredbom

Učenici Osnovne škole Petrijanec proslavili su završetak nastavne godine u sportskom i svečanom duhu, obilježavajući Dan sporta u srijedu, 19. lipnja, i Dan škole u četvrtak, 20. lipnja.

Dan sporta okupio je brojne učenike i njihove roditelje na školskom terenu i nogometnom igralištu NK Orač. Učiteljice razredne nastave organizirale su međurazredno nadmetanje u tradicijskim igrama poput potezanja užeta, ljudskih tački, skakanja u vrećama i nošenja loptice u žlici. Sudionici su se natjecali u muškoj i ženskoj konkurenciji, a najuspješnijima su uručene prigodne nagrade od strane ravnateljice Valerije Paljak.

Dan škole, obilježen svečanom priredbom, predstavio je aktivnosti i rezultate godišnjeg školskog projekta R.O.J.C., koji promiče sustavni održivi razvoj. Projekt R.O.J.C., iniciran od strane učiteljica razredne nastave i koordiniran od strane učiteljica Bojane Gaternig i Valentine Hosnjak, obuhvaća četiri ključna segmenta: Razvijanje društva za promjene, Omogućavanje napretka kroz prirodne izvore, Jačanje lokalnih zajednica kroz održive akcije i edukacije te Cijenjenje prirodno i domaće uzgojenog.

Tijekom svečane priredbe, učenici su predstavili postignuća projekta kroz zanimljive nastupe i videouratke, ponosno prikazujući svoje uspjehe, prijateljstva, zajedništvo, humanost i inovativnost. U provedbu aktivnosti uključili su se svi učenici, nastavnici i djelatnici škole, kao i brojni roditelji, članovi lokalne zajednice i predstavnici udruga.
Još jednom smo dokazali i pokazali kako zajedno možemo kvalitetno organizirati slobodno vrijeme, razvijati timski duh, motoričke vještine, svijest o važnosti kretanja i očuvanju zdravlja te poticati druženje učenika, roditelja, lokalne zajednice i učitelja – istaknula je ravnateljica Valerija Paljak.

Ovaj dvodnevni događaj pružio je učenicima i roditeljima priliku da se opuste, zabave i proslave završetak uspješne školske godine u zajedništvu i pozitivnoj atmosferi.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    “Tigrovi” organizirali likovnu koloniju

    Likovnu koloniju u organizaciji Udruge ratnih veterana 1. gardijske brigade „Tigrovi“ koja je prošle subote održana u Društvenom domu Poljana Biškupečka posjetila je Zdravka Grđan, predsjednica Gradskog vijeća Grada Varaždina. Članovi udruge likovnu koloniju organizirali su povodom 31. obljetnice ustroja 5. bojne 1. A brigade „Tigrovi“ i 30. obljetnice oslobođenja juga Hrvatske i deblokade Dubrovnika. Tridesetak varaždinskih likovnih umjetnika i njihovih prijatelja, umjetnika iz cijele Hrvatske odazvalo se pozivu i […]

    today06/06/2022 276

    0%