play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Završeno je snimanje dugometražnog igranog filma “Marginalci”

Završeno je snimanje dugometražnog igranog filma “Marginalci” u produkciji Kerekesh Teatra i 24sata ORIĐIĐI PRODUKCIJE čiju režiju potpisuje Ljubomir Kerekeš.

Više od 160 ljudi sudjelovalo je u snimanju filma “Marginalci” koje je počelo sredinom ožujka i uspješno završilo na zadovoljstvo cijelog autorskog tima.

Ljubomir Kerekeš napisao je “Marginalce” po motivima nagrađivane predstave “Skupština” koja se bliži 300-toj izvedbi, a u 90 minuta cijelo gledalište glasno se nasmije više od 200 puta. Sigurni smo da će se toliko smijati i publika u Cinestar kinima diljem Hrvatske od listopada ove godine.

Marginalci su: Draško Zidar, Ljubomir Kerekeš, Mijo Pavelko, Marija Krpan, Jan Kerekeš, Milan Pavlović, Andro Damiš, Ksenija Marinković, Ana Begić Tahiri, Boris Svrtan, Darko Janeš, Matko Knešaurek, Luka Petrušić, Goran Koši, Hana Hegedušić, Darko Plovanić i drugi.

Skupština selskog odbora sela Črevo održava se jednom godišnje, a pripreme za jednu takvu skupštinu traju cijelu godinu. Vrhunac godišnje selske skupštine je “umjetno-kulturnička” priredba u izvedbi svih članova odbora sela Črevo.

Najpoznatiji Črevari ujedno su i junaci godišnje skupštine sela Črevo, koju je došla popratiti i NNTV ( Naša najnovija hrvatska televizija ) iz Zagreba, u sklopu tv emisije “Hrvatski seljak u Europi”.

Za vrijeme skupštine, koja će rezultirati priredbom za mještane sela Črevo, NNTV ekipa u selu nailazi na brojne sugovornike i snima gomilu video materijala, koji može biti prikazan samo na lokalnoj televiziji s vrlo malo gledatelja, baš poput NNTV-a. Svi smo mi marginalci. Borimo se za novu kanalizaciju i odvodne jarke. Organiziramo akciju “Zbogom oružje”, a doma imamo još artiljerije za pola ulice. Oplakujemo susjeda s kojim nismo cijeli život mogli popit ni jedan gemišt. Branimo prava homoseksualaca, ali molimo Boga da nam je obitelj heteroseksualna. Rome nazivamo ciganima, a među nama ima više cigana nego među Romima. Politika nas uči životu, jer škole su naporne. Bolnice nam se urušavaju, no zato imamo jako čvrste spomenike našoj Domovini.

“Marginalci” u novom filmu Ljubomira Kerekeša se ne srame samih sebe, ne boje se nikoga i zajedno žive u jadu, bijedi, bolesti i neimaštini. I super im je.” – stoji u priopćenju Kerekesh Teatra.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Varaždin

    GRAD VARAŽDIN Ove godine proširena je kategorija za isplatu „božićnica“

    Grad Varaždin kontinuirano brine za dobrobit svojih građana, posebno vodeći računa o socijalno ugroženim skupinama. Ove godine proširena je kategorija za isplatu „božićnica“ kako bi se obuhvatili i korisnici zajamčene minimalne naknade (ZMN) s prebivalištem na području Grada Varaždina. Svi korisnici ZMN-a dobit će „božićnicu“ u iznosu od 50 eura, čime Grad nastoji pomoći građanima s najnižim prihodima i olakšati im predstojeće blagdansko razdoblje. Prema podacima iz rujna 2024. godine […]

    today07/11/2024 150

    0%