volume_up
  • cover play_arrow

Radio Megaton Radio Megaton..

Varteks slavio u finalu Županijskog nogometnog kupa

Nogometaši varaždinskog Varteksa pobjednici su Županijskog nogometnog kupa. U drugoj finalnoj utakmici jučer su na stadionu Sloboda s uvjerljivih 3 – 0 nadigrali su nogometaše Bednje iz Beletinca i zasluženo, po drugi puta podigli pehar.

Iz prve utakmice su Bumbari prenijeli gol prednosti, a već desetkovana Bednja u Varaždin je stigla i bez ponajboljeg igrača Ante Kuljija, koji je u prvom susretu zaradio crveni karton.

U takvom odnosu snaga, Bumbari su od početka krenuli dobro. Već u 3. minuti agilni Renan prolazi po desnoj strani, ubacuje na Romarija Matovu, ali ‘Marek’ puca preko gola.

Vrlo dobru prigodu imala je i Bednja u 16. minuti. Mateus se našao u dobroj prigodi, ali njegov udarac odlazi pored gola.

Dvije minute kasnije, kazna za promašaj stiže preko prvog strijelca Varteksa, a ujedno i ovog kup natjecanja, Dejana Glavice, koji na ubačaj Jakupaka glavom loptu posprema za vodstvo i veliko slavlje navijača na tribinama.

White Stonesi su na finale došli u velikom broju, a navijački su ambijent stadiona dobro popunili i beletinečki Kontrasi.

Bumbari nisu prestali s napadima nakon prvog gola, ali je novu priliku prva stvorila Bednja u 28. minuti kada Banfić brani udarac Hojskog.

Pred kraj poluvremena ubojiti napadači Varteksa još jednom kažnjavaju Bednju praktički rješavaju utakmicu. Glavica u kontri izlazi pred vratara Bednje i ostavlja loptu za Kanceljaka koji pogađa za 2:0 i veliku prednost uoči odmora.

U nastavku i dalje gledamo solidan tempo utakmice, usprkos sparini i otežanim uvjetima igre.

Točku na i ovog finala, koje je imalo dvije lijepe utakmice, stavio je Saša Stojko golom u 77. minuti.

Nažalost, možda je rezultat čak malo i previsok, mislim da smo prvo poluvrijeme odlično parirali, čak i bili dominatniji u nekim dijelovima, a imali čak i šansu kod 0:0. Prvi gol pao je nakon greške, a drugi je prelomio utakmicu. Nakog tog gola više se nismo mogli vratiti. Ponosan sam na svoje igrače, dali su svoj maksimum, cilj smo ispunili, čeka nas pretkolo kupa. Čestitke Varteksu na osvojenom kupu, mislim da su bili bolji u dvije utakmice, a mi moramo pokušati dogodine – kazao je Andrija Balajić, trener Bednje.

Utakmica je odigrana u izuzetno fer i sportskom duhu.

Rezultatski je pobjeda uvjerljiva, ali moramo priznati, sa sportske strane, da bi drugačija priča bila da im je igrao Ante Kulji. Bednji čestitke, oni su baš pokazali da su zrela ekipa koja gaji playmaking sustav. Čestitke kolegi Andriji, a nadam se da će dogodine biti isto ovakvo finale, možda malo neizvjesnije – istaknuo je Zoran Vukelić, trener Varteksa.

Varteks – Bednja 3:0 (2:0)

Varaždin, stadion Slobode. Gledatelja: 1200. Glavni sudac: Mario Zebec, pomoćni suci: Miro Hantak i Borna Premužaj (svi Varaždin).

Strijelci: 1:0 Glavica (18), 2:0 Kanceljak (43), 3:0 Stojko (77).

Varteks – Banfić, Dolovski (od 87. Manojlović), Kos (od 62. Mikičić), Vlah, Jakupak, Matova (od 87. Lukačić), Kukec, Renan (od 87. Anđelković), Havojić (od 70. Stojko), Glavica, Kanceljak. Trener: Zoran Vukelić.

Bednja – Medved, Puškadija (od 84. Banić), Ptiček, Bosilj, Mašić, Angelovski (od 63. Cepanec), Vesenjak, Pomper, Hojski, Mateus, Horvatić (od 87. Vodopija). Trener: Andrija Balajić.