play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Varaždinski Korzo transformiran u atletsku arenu: Jana Koščak i Klemen Modrijančić pobjednici atletskog spektakla “Korzo Jump 2026”

U organizaciji Atletskog kluba „Sloboda“, suorganizaciji Zajednice sportskih udruga Grada Varaždina i pod pokroviteljstvom Grada Varaždina, na punom Trgu kralja Tomislava danas je održan “Korzo Jump 2026”. Ova jedinstvena sportska manifestacija uspješno je izmjestila vrhunsku atletiku sa stadiona izravno među građane, pruživši prolaznicima i ljubiteljima sporta priliku da osjete uzbuđenje natjecanja u skoku u vis za seniorke te, po prvi put u povijesti ovog natjecanja, atraktivnom skoku u dalj za seniore na kultnom varaždinskom Korzu.

 

Manifestaciju je službeno otvorio gradonačelnik Varaždina, dr. sc. Neven Bosilj, poželjevši svim natjecateljima uspješne skokove i istaknuvši ponos što grad živi sa svojim sportašima. Snažnu podršku natjecateljima su pružili i predsjednik Županijske skupštine, Krunoslav Lukačić, predsjednik Atletskog kluba Sloboda, Stjepan Smernjak, te mnogobrojni Varaždinci koji su stvorili sjajnu natjecateljsku atmosferu.

Kao uvod u seniorski spektakl, program je započeo u 16:00 sati nastupima mladih nada varaždinske atletike, koje su pokazale zavidan potencijal i sjajne vještine.

 

U ženskoj konkurenciji skoka u vis, prva zvijezda natjecanja i aktualna svjetska te europska juniorska prvakinja u sedmoboju, Jana Koščak (AK Sloboda), opravdala je ulogu favoritkinje. Pred svojom je publikom osigurala pobjedu preskočivši 1,80 metara u trećem pokušaju. Drugo mjesto na postolju podijelile su reprezentativka Italije, Marta Morara i hrvatska skakačica Sara Aščić, koje su uspješno preskočile visinu od 1,77 metara.

 

Premijerno izdanje skoka u dalj na Korzu donijelo je vrhunsku međunarodnu dramu i iznimno izjednačene rezultate. Pobjedu je s preskočenih 7,73 metara odnio slovenski predstavnik Klemen Modrijančić. Identičnu duljinu od 7,73 metara ostvario je i drugoplasirani Britanac Archie Yeo, dok se na treće mjesto plasirao irski skakač Michael Kent s rezultatom od 7,64 metara.

Mlada nada domaćeg kluba AK Sloboda, Marko Zrnić, ostvario je solidan nastup pred domaćom publikom te je sa skokom od 7,02 metara zauzeo osmo mjesto u iznimno jakoj konkurenciji deset vrhunskih skakača.

 

Ovogodišnji “Korzo Jump 2026” još je jednom potvrdio da vrhunski sport pripada građanima. Premještanjem borilišta u samo srce Varaždina, Atletski klub Sloboda i Grad Varaždin poslali su snažnu poruku o važnosti promocije sporta, zdravog načina života te kreirali jedinstvenu sportsko-turističku razglednicu grada.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Obrazovanje

    Bliži se 16. VAFI i RAFI – internacionalni festival animiranog filma djece i mladih

    Bliži se šesnaesti VAFI & RAFI – Internacionalni festival animiranog filma djece i mladih, koji će ove godine ponovno biti održan u nekoliko gradova Varaždinske županije i to prema planiranim datumima, od 26. do 31. svibnja. Na ovogodišnji festival pristigao je veliki broj animiranih filmova iz cijelog svijeta, a u službenom programu organizatori će prikazati njih čak 178! Ovogodišnja zemlja partner je Danska, a uz udrugu Filmsko-kreativni studio VANIMA iz […]

    today15/05/2025 84

    0%