play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U Sračincu održane sportske igre umirovljenika

Dvjestotinjak umirovljenika iz deset umirovljeničkih udruga koje djeluju na području Varaždinske županije, okupilo se u Sračincu kako bi sportskim aktivnostima obilježili početak ljeta. Domaćini i organizatori bili su vrijedni umirovljenici iz Udruge umirovljenika Sračinec – Svibovec Podravski.

Ovo je već tradicionalni susret umirovljenika koji održavamo u Sračincu. Radi se o našem projektu pod nazivom “Ususret ljetu sa zlatnim godinama”, koji ima za cilj promociju zdravog, aktivnog života za osobe treće životne dobi. Danas se natječe devet udruga naših prijatelja, a mi kao domaćini brinemo za organizaciju događanja. Svaku udrugu predstavlja 16 članica i članova, koji se natječu u aktivnostima primjerenim dobi – tako imamo natjecanje u kuglanju na visećoj kuglani, pikadu, bacanju kolutova, nošenju jaja u žlici i nošenju mlinčeka – rekao je domaćin susreta Božidar Mesek, predsjednik Udruge umirovljenika Sračinec – Svibovec Podravski.

Osim sporta, tu je naravno i zabavno – gastronomski dio, za koji su se pobrinuli domaćini. Cjelokupni iznos potreban za organizaciju susreta pokriva Općina Sračinec iz općinskog proračuna.
Iz godine u godinu podržavamo rad naše udruge umirovljenika, a veseli nas da su se okupili umirovljenici iz velikog broja prijateljskih udruga. Danas je ponovno do izražaja došao naš park Velika graba, u kojem je održan jedan dio natjecanja, a onaj zabavni dio s ručkom odvija se u Domu kulture. Hvala svim članicama i članovima Udruge umirovljenika Sračinec – Svibovec Podravski koji svoje slobodno vrijeme koriste za druženje i organizaciju ovakvih akcija – naglasio je načelnik Općine Sračinec Božidar Novoselec, koji je posjetio umirovljenike u društvu predsjednika Općinskog vijeća Krunoslava Lukačića.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Biskup Radoš s predstavnicima županijskih i gradskih vlasti na Veliki petak posjetio Pučku kuhinju

    Varaždinski biskup Bože Radoš tradicionalno je na Veliki petak, 29. ožujka, u društvu ravnatelja Biskupijskog Caritasa Ante Šole posjetio Pučku kuhinju Caritasa Varaždinske biskupije na Banfici. Biskupu su se uime Varaždinske županije pridružile predsjednica županijskog Savjeta za zdravlje Spomenka Kiđemet-Piskač i pročelnica Upravnog odjela za zdravstvo, socijalnu skrb, civilno društvo i hrvatske branitelje Ljubica Božić. Ispred Grada volontere i korisnike Caritasove pučke kuhinje posjetio je gradonačelnik Neven Bosilj i predsjednik […]

    today29/03/2024 210

    0%