play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

U Novom Marofu otvorena izložba slika domaćeg umjetnika Slobodana Benjaka

U Novom Marofu, gradu poznatom kao „grad u kojem se piše kistom”, otvorena je izložba slika domaćeg umjetnika Slobodana Benjaka pod nazivom „Mašta – zbilja – sjećanja”. Izložba je postavljena u Restoranu Ključice, gdje su posjetitelji imali priliku upoznati se s opusom autora koji već desetljećima gradi prepoznatljiv likovni izričaj.

 

Slobodan Benjak rođen je 1968. godine u Varaždinu, a slikarstvu se aktivno posvetio od 1994. godine. Svoj umjetnički put započeo je kao član likovne udruge Varteks, pod mentorstvom varaždinskog slikara Jurice Varge, gdje je postupno oblikovao vlastiti slikarski rukopis. Tijekom godina sudjelovao je na brojnim izložbama i likovnim kolonijama, često humanitarnog karaktera, razvijajući autentičan i prepoznatljiv stil.

 

Kako stoji u opisu njegovih djela, njegova platna donose pejzaže mira – brežuljke, planine i šume, kuće uronjene u tišinu te vodene prizore koji odražavaju svjetlost i bilježe prolazne trenutke. Upravo ta poetska dimenzija njegovih radova snažno se uklapa u umjetnički identitet Novog Marofa.

 

Otvorenju izložbe prisustvovao je i gradonačelnik Siniša Jenkač, koji je prigodnim riječima čestitao autoru na izložbi i istaknuo važnost kontinuirane podrške likovnoj umjetnosti.

 

Grad Novi Marof s ponosom nosi naziv „grad u kojem se piše kistom”, njegujući bogatu slikarsku tradiciju i stvarajući poticajno okruženje za umjetnike. Iz njega su potekla brojna značajna imena hrvatske likovne scene, među kojima se posebno ističe Ivan Rabuzin. Ova izložba još je jedan dokaz kontinuiranog ulaganja u kulturu i očuvanje umjetničke baštine – rekao je gradonačelnik Jenkač i pozvao sve zainteresirane da posjete izložbu i podrže domaćeg umjetnika Slobodana Benjaka.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Na vozilu koje je usmrtilo pješakinju u Bedencu utvrđeno 15 većih nedostataka

    Kako smo već izvještavali, u prometnoj nesreći koja se dogodila jučer oko 8 sati u Bedencu, smrtno je stradala žena u dobi od 73 godine. Prema izvješću Pu varaždinske, muškarac starosti 57 godina upravljao je teretnim vozilom, krećući se parkiralištem trgovine vožnjom unatrag. Pritom se nije uvjerio da to može učiniti na siguran način, zbog čega je pri dolasku i uključivanju na cestu, stražnjim dijelom vozila naletio na 73-godišnju pješakinju […]

    today27/05/2026 31

    0%