I posljednjeg festivalskog dana ovogodišnjeg festivala u Lepoglavi je bilo vrlo živo. Posjetitelji su razgledali izložbe čipki u pavlinskom samostanu te izloške na sajmu tradicijskog rukotvorstva na dvorištu uz lepoglavsku crkvu, u kojoj je služena misa za sudionike ovogodišnjeg festivala na kojem su izlagale čipkarice iz osam europskih zemalja.
Poslijepodnevni program je započeo godišnjim koncertom Limene glazbe Lepoglava s kojom je nastupio i Puhači orkestar Alples iz slovenske općine Železniki te Narodna glazba TKD Ivanjkovci iz Ormoža.
-Čipka je umjetnost, usko povezana s kulturom i baštinom, no, čipka su prije svega ljudi, naše vrijedne čipkarice koje izrađuju čipke, čuvaju to vrijedno umijeće izrade čipke i promoviraju njezinu univerzalnu ljepotu. Čipka je našem gradu omogućila da svoju bogatu kulturnu baštinu promovira ne samo na lokalnoj, regionalnoj ili nacionalnoj razini, već i na svjetskoj razini. Lepoglava je u protekla tri festivalska dana doista bila čipkarsko središte Europe. Univerzalnu ljepotu lepoglavske čipke prepoznao je i UNESCO, koji je lepoglavsku čipku 2009. godine uvrstio na svjetsku listu nematerijalne kulturne baštine čovječanstva. No, s našim prijateljima nije nas povezala samo čipka, nego i glazba, o čemu najbolje svjedoči upravo dugogodišnja suradnja s Općinom Železniki. Spojili su nas glazba i glazbenici, jer su se najprije povezale dvije izvrsne limene glazbe, a onda je ta suradnja prerasla u suradnju naših gradova Lepoglave i Železniki. Kao dugogodišnji predsjednik Limene glazbe Lepoglava izražavam veliko zadovoljstvo s tom suradnjom, jer su naši brojni susreti uvijek srdačni i sadržajni. Vjerujem da će tako biti još puno godina. Hvala vam što se svojim nastupom uveličali naš festival – istaknuo je gradonačelnik Lepoglave Marijan Škvarić u pozdravnom govoru na nedjeljnom koncertu limenih glazbi.
Program ovogodišnjeg 27. Međunarodnog festivala čipke u Lepoglavi završio je već tradicionalnim gradonačelnikovim gulašom.