play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

“Trnovečko srce” iznova oduševilo tradicionalnom uskrsnom izložbom

 

Uoči najvećeg kršćanskog blagdana, Uskrsa, Udruga žena “Trnovečko srce” u subotu je u Trnovcu održala već tradicionalnu izložbu svojih radova. I ovoga puta, vrijedne članice udruge pokazale su raskoš ručnog rada i tradicije.

 

Predsjednica udruge Marija Višnjić istaknula je kako su izloženi radovi plod predanog i dugotrajnog rada samih članica, od heklanih i štrikanih predmeta do raskošnih uskrsnih ukrasa i ikona.

 

Manje-više svi radovi ovdje djelo su naših članica. Iako nas je samo 17, vrlo smo aktivne i uključene u gotovo sve općinske i županijske manifestacije – poručila je Višnjić dodavši kako ih brojčano stanje ne obeshrabruje.

 

Malo nas je, ali smo hrabre. Imamo vrijedne ruke i mislim da ćemo tako i nastaviti – poručila je Višnjić.

 

Izložbu su razgledale i načelnica Općine Trnovec Bartolovečki Verica Vitković i zamjenica varaždinskog župana Silvija Zagorec, koje su pohvalile trud i aktivnost članica udruge.

 

Izložba je bogata raznim unikatnim ukrasima, nadstolnjacima, stolnjacima, a pripremljene su i domaće delicije poput makovnjače, klipića, rezanci, krpica i domaćih mlinci. Sve to rezultat je marljivih ruku ovih iznimnih žena rekla je načelnica Vitković. Tom je prilikom svima zaželjela sretan i blagoslovljen Uskrs, blagdan mira, nade i zajedništva.

 

Zamjenica župana Silvija Zagorec istaknula je važnost ovakvih udruga koje čuvaju i prenose baštinu.

 

Udruga “Trnovečko srce” pristupa svom radu s puno žara, energije i entuzijazma i kroz svoj rad zorno oslikavaju tradiciju ovog kraja. One su prave nositeljice kulturnog identiteta ovog kraja. Varaždinska županija ponosna je na svoje udruge jer kroz njih pričamo tisuće jedinstvenih priča po kojima smo nadaleko poznatikazala je Zagorec.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Turistička zajednica područja Sjever Zagorja i Općina Cestica najavili „Wine & Walk u Cestici“

    U Cestici je održan sastanak vinara i organizatora enogastro manifestacije „Wine & Walk Cestica“ koja će se 14. listopada 2023. održati na području općine. Wine & Walk je događanje namijenjeno osobama koje žele kombinirati ljubav prema hodanju/šetnji odnosno aktivnom životu i boravku u prirodi s uživanjem u autentičnim vinima lokalnih proizvođača. Ova turistička manifestacija, koncipirana prema uspješnom receptu sličnog događanja koje se već nekoliko godina organizira u Ludbregu, kao glavni […]

    today12/09/2023 387

    0%