play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

“Trnovečko srce” iznova oduševilo tradicionalnom uskrsnom izložbom

 

Uoči najvećeg kršćanskog blagdana, Uskrsa, Udruga žena “Trnovečko srce” u subotu je u Trnovcu održala već tradicionalnu izložbu svojih radova. I ovoga puta, vrijedne članice udruge pokazale su raskoš ručnog rada i tradicije.

 

Predsjednica udruge Marija Višnjić istaknula je kako su izloženi radovi plod predanog i dugotrajnog rada samih članica, od heklanih i štrikanih predmeta do raskošnih uskrsnih ukrasa i ikona.

 

Manje-više svi radovi ovdje djelo su naših članica. Iako nas je samo 17, vrlo smo aktivne i uključene u gotovo sve općinske i županijske manifestacije – poručila je Višnjić dodavši kako ih brojčano stanje ne obeshrabruje.

 

Malo nas je, ali smo hrabre. Imamo vrijedne ruke i mislim da ćemo tako i nastaviti – poručila je Višnjić.

 

Izložbu su razgledale i načelnica Općine Trnovec Bartolovečki Verica Vitković i zamjenica varaždinskog župana Silvija Zagorec, koje su pohvalile trud i aktivnost članica udruge.

 

Izložba je bogata raznim unikatnim ukrasima, nadstolnjacima, stolnjacima, a pripremljene su i domaće delicije poput makovnjače, klipića, rezanci, krpica i domaćih mlinci. Sve to rezultat je marljivih ruku ovih iznimnih žena rekla je načelnica Vitković. Tom je prilikom svima zaželjela sretan i blagoslovljen Uskrs, blagdan mira, nade i zajedništva.

 

Zamjenica župana Silvija Zagorec istaknula je važnost ovakvih udruga koje čuvaju i prenose baštinu.

 

Udruga “Trnovečko srce” pristupa svom radu s puno žara, energije i entuzijazma i kroz svoj rad zorno oslikavaju tradiciju ovog kraja. One su prave nositeljice kulturnog identiteta ovog kraja. Varaždinska županija ponosna je na svoje udruge jer kroz njih pričamo tisuće jedinstvenih priča po kojima smo nadaleko poznatikazala je Zagorec.

 

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    Gradonačelnik Siniša Jenkač: Grad Novi Marof se pozicionira kao atraktivna destinacija za poslovanje i život, pružajući brojne prilike za rast i prosperitet

    Grad Novi Marof zaista se ima čime ponositi kada se pogledaju svi projekti koji su realizirani ili pokrenuti u proteklih godinu dana, od kojih su neki od neizmjerne važnosti ne samo za Novi Marof, već i za širu okolicu, pa i za cijelu Varaždinsku županiju, istaknuto je na svečanoj sjednici Gradskog vijeća Grada Novog Marofa koja je u petak održana u Kulturnom centru „Ivan Rabuzin” uz nazočnost brojnih uzvanika i […]

    today08/06/2024 257

    0%