play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

SDP-ov Mario Klapša predstavio kandidaturu za načelnika Maruševca

SDP-ov Mario Klapša predstavio je kandidaturu za načelnika Općine Maruševec nakon što je protekle četiri godine uspješno obavljao dužnost zamjenika načelnika Općine.

Kako je istaknuo Klapša, cijeli je program i kampanju bazirao na osnovnoj ideji političkog svjetonazora koji izvire iz slogana ”Maruševec – spreman za budućnost”,.

„Za današnje predstavljanje odlučio sam predstaviti dio programa koji nosi naziv ”Četiri puta četiri”. Radi se o četiri glavna područja rada u četiri godine budućeg mandata – gospodarski razvoj kroz poduzetništvo i obrtništvo za 21. stoljeće, usluge Općine po mjeri svojih građana, otvorenost rada općinske uprave, digitalizacija uprave i procesa u sustavu pametne Općine, odgovorni odnos prema općinskoj imovini te sport, kultura i turizam i briga o čovjeku” – rekao je između ostalog Klapša te nabrojao pet glavnih sadržaja iz izbornog programa:

  • povećanje naknada za novorođenu djecu te nastavak sufinanciranja smještaja za vrtićku djecu i dodatno rasterećenje za drugi i treće dijete
  • nastavak sufinanciranja produženog boravka i radnih bilježnica te dodatno financiranje školskih potrepština
  • uskrsnice i božićnice za umirovljenike te podizanje dohodovnog cenzusa sa sadašnjih 1850,00 na 2000,00 kn
  • projektiranje i razvijanje središnjeg trga koji uključuje i gradnju Kulturnog centra Maruševec
  • snažan iskorak u turističkoj ponudi Općine Maruševec

Podršku su mu svojim dolaskom dali potpredsjednik SDP-a Siniša Hajdaš Dončić i predsjednica Županijske organizacije SDP-a saborska zastupnica i kandidatkinja za županicu Varaždinske županije Barbara Antolić Vupora.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Regija

    U ovoj godini evidentirano 49 kaznenih djela nasilja u obitelji na štetu žena te oko 160 prekršajnih prijava

    U spomen na tragični događaj na zagrebačkom Općinskom sudu 22. rujna 1999. godine, kada je tijekom brakorazvodne parnice Mato Oraškić ubio sutkinju Ljiljanu Hvalec, suprugu Gordanu Oraškić i njezinu odvjetnicu Hajru Prohić, a ranio zapisničarku Stanku Cvetković, današnji dan u Hrvatskoj obilježava se kao Nacionalni dan borbe protiv nasilja nad ženama. Tim je povodom na Franjevačkom trgu u Varaždinu postavljen informativni štand, gdje su građanima dijeljeni letci i prigodni materijali […]

    today22/09/2025 258

    0%