play_arrow

keyboard_arrow_right

Listeners:

Top listeners:

skip_previous skip_next
00:00 00:00
playlist_play chevron_left
volume_up
  • cover play_arrow

    Radio Megaton Radio Megaton..

Prezentacijska vožnja u gradskom električnom autobusu

Gradonačelnik Grada Varaždina dr. sc. Neven Bosilj u srijedu se pridružio direktoru gradske tvrtke Čistoća Zoranu Svetecu i suradnicima na prezentacijskoj vožnji ulicama Varaždina u primjerku gradskog električnog autobusa, modela LION’s CITY E uvoznika Auto Hrvatska. Predstavnici Poslovne Grupe Auto Hrvatska, glavnog uvoznika MAN gospodarskih vozila za Hrvatsku, prezentirali su gradonačelniku model autobusa koji se definira kao budućnost gradskog prijevoza s ekološkim predznakom.

Gradonačelnik je naglasio kako se autobusima na električni pogon okreće sve više urbanih sredina s ciljem financijske uštede, modernizacije prijevoza za građane i neophodnog doprinosa ekološkom očuvanju, a u tom smjeru ide i Varaždin: „Varaždin je zeleni grad koji misli i radi zeleno te naravno da u skladu s tim želimo i osuvremeniti i opremiti novi vozni park naših „buseka“. Konkretno ovaj model koji smo isprobali je prevelik za naše potrebe, ali postoje i manje varijante koje bi nam odgovarale u gradu Varaždinu. Autobus je prilagođen osobama smanjene pokretljivosti, udoban je i siguran, po svim europskim standardima. Želja mi je da uspijemo dobiti sufinanciranje od nadležnog ministarstva poput nekih drugih gradova u Hrvatskoj kako bi zamijenili stare autobuse električnima koji će, ne samo biti moderniji i atraktivniji našim građanima, već će utjecati i na smanjenje onečišćenja zraka i buke u gradu. Siguran sam da bi se naši građani odlučili više koristiti javni prijevoz, a tako bi smanjili i probleme s parkiranjem.“ – rekao je gradonačelnik Neven Bosilj te dodao kako se radi i na poboljšanju voznog reda gradskih autobusa, koji će više zadovoljavati potrebe građana.

Nove vijesti

  • PLAYLISTA
  • Razno

    U Sračincu obilježen Dan antifašističke borbe

    Povodom Dana antifašističke borbe, koji se obilježava 22. lipnja, u Sračincu je pored spomenika palim borcima položen vijenac i odana počast antifašistima. Spomenik koji se nalazi ispred Osnovne škole Sračinec obišli su načelnik Općine Sračinec Božidar Novoselec te vijećnice i vijećnici Općinskog vijeća. Na spomen ploči uklesano je petnaest imena palih boraca s područja Sračinca. Dan antifašističke borbe slavi se u sjećanje na 22. lipnja 1941. kada je u šumi […]

    today23/06/2022 562

    0%